Пам’ятаємо з вдячністю

Пам’ятаємо з вдячністю

2015 рік оголошено в Україні роком 70-річчя Великої Перемоги над фашистськими окупантами та роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. В пам’ять про події жахливих випробувань для країни, про героїзм і відвагу наших дідів-прадідів, про незламність волі та нескореність духу, з ціллю підтримки традиції поважливого ставлення до ветеранів страшної війни бібліотеками Нікопольської ЦБС розроблені та проводяться акції, патріотичні години, історичні ретроспективи, героїко-історичні екскурси, перегляди фільмів, книжкові виставки тощо.

Війна 1941-1945 років не оминула й наш край. Щорічно, 8 лютого, нікопольці відзначають День вигнання з рідного міста німецько-фашистських окупантів. До цієї дати фахівцями бібліотечного національно-патріотичного центру «ЯВІР» (філія №2) проведено патріотичну годину «Память о подвигах в названиях улиц», учасниками якої були учні 7-8 класів ЗОШ №21.

Іменами героїв-визволителів названо багато вулиць нашого міста. Юні читачі дізналися де саме вони розташовані в Нікополі за допомогою інтерактивної карти міста, яка оформлена в бібліотеці. Цікаву інформацію про героїчні подвиги та місця поховань визволителів, про увічнення пам’яті відважних воїнів презентувала бібліотекар Лариса Мар’яш. Її розповідь супроводжувалась відео-альбомом портретів героїв, сюжетами довоєнного Нікополя та хронікою подій воєнних часів.

Бібліотекарі філії №5 організували для шестикласників ЗОШ №4 героїко-історичний екскурс «Жорстокі спалахи війни». Запрошений на захід Ярошенко Анатолій Миколайович – кадровий військовий, полковник у відставці – цікаво розповів про події, що відбувались на Нікопольщині у пекельні місяці кінця 1943 початку 1944 років. То були трагічні й водночас героїчні сторінки в історії нашого краю.

Цей захід – згадка про тих, хто загинув у боях за визволення нашого краю, вдячність героям та шана ветеранам. У тісній співпраці з краєзнавчим музеєм працює бібліотека-філія №4. Тут з 2 лютого діє фотоекспозиція «Вони визволяли Нікополь».

В Центральній дитячій бібліотеці відбулась літературна година-вшанування «Святий обов’язок – землю свою захистити». Восьмикласники ЗОШ №8, затамувавши подих, слухали розповідь бібліотекаря Людмили Чиндяєвої про жахи війни: евакуацію, окупацію, полон фашистського рабства. Це були свідчення їхніх ровесників, які увійшли до книги «Война глазами подростков». Цікавим доповненням до розповіді бібліотекаря став перегляд документальної стрічки «Визволення Нікопольщини» та книжково-ілюстративна виставка «Лютий 44-го…».

Центральна міська бібліотека оголосила акцію «Велика війна – на великому екрані». Показ фільмів про події Другої світової війни розпочато з фільму документального циклу «Серце України» — «Нікопольський потоп». Першими відвідувачами бібліотечного кінобукцентру стали учні профтехліцею №42. З документальної стрічки вони дізналися про важкі роки німецько-фашистської окупації Нікопольського району, про героїчні бої визволителів та вигнання окупантів .

Палає свіча пам’яті за всіма полеглими у боях за Нікопольський плацдарм, звучать імена героїв… Щоб знати, щоб пам’ятати…

«Вічний вогонь клекоче,
Люди! Не треба війни,
Щоб не вмирали дочки,
Сестри, батьки і сини!»

Олена Каракуша завідуюча методичного відділу Нікопольської міської ЦБС

Джерело: portal.nikopol.net

Читати попередню

У Нікополі ситуація спокійна, але зайвий раз застерегтись від небезпеки не завадить

Читать наступну

В Никополе планируется провести ВПЕРВЫЕ - пленэр скульпторов

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство