За систему середньої освіти в Міністерстві взялися серйозно і, здається, планують усе довести до кінця.
У першому читанні вже прийнято законопроект "Про освіту", який вирішить одну із найголовніших проблем української освіти — невідповідність її змісту і форм вимогам 21-го століття.
Шкільною освітою радянського зразка незадоволені дедалі більше українців.
Законопроект 3491-д має на меті вирішити або хоч частково посприяти зникненню таких проблем:
-українська система освіти не відповідає європейській і кращим світовим системам;
- існує значна забюрократизованість системи на всіх рівнях, деякі елементи управління "процвітають" ще з радянських часів;
- критично низький соціальний статус вчителя, і, відповідно, його фінансове забезпечення;
- нераціонально використовуються бюджетні кошти, в системі панують неринкові економічні відносини, що сприяє зловживанням і корупції;
- вкрай низька ефективність освіти, відсутність системи забезпечення якості освіти.
У Міносвіті передбачають створити три форми здобуття освіти: формальна (офіційне підвищення рівня освіти), неформальна (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальну (самоосвіта). При цьому будуть офіційно визнані результати неформальної освіти та інформального навчання у системі формальної освіти. Законопроектом вперше в Україні гарантується право вибору для здобувачів освіти (батьків дітей), перш за все – середньої.
Законопроект передбачає запровадження сучасної класифікації формальної освіти, що відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти, прийнятій ЮНЕСКО у 2011 році (МСКО-11).
Законопроектом запроваджується поняття освітньої послуги. Це перехід від фінансування закладу освіти до оплати послуг зі здобуття освіти особою. Однаково рівними стануть державні, комунальні і приватні заклади освіти в доступі до бюджетного фінансування.
Ще одна цікава «стара» нова зміна: якщо закон «Про освіту» все ж приймуть, то запровадить 12-річну повну загальну середню освіту.
Освітні програми розроблятимуть не у Міністерстві, а безпосередньо в закладах освіти.
Закон вводитимуть поступово. Якщо усе піде за планом, то першачки, що підуть у школу 2018 року, закінчать її не через 11, а через 12 років.
Джерело: http://biznesoblast.com/