14 листопада в Нікополі відбулася знакова подія! Всі ми знаємо, як важко притягнути до відповідальності представників таких професій, як, наприклад, медики та ДАЇшники. Але не буває правил без виключень. 14 листопада нікополець Сергій Варакута виграв суд у співробітника ДАЇ!
Можливо, спробувати свої сили Сергієві допомогло те, що він є учасником місцевого осередку Дорожнього Контролю і вже «собаку з’їв» на подібних прецедентах. Але так чи інакше, а Варакута відмовився платити штраф, згідно з протоколом, який, на його думку, було складено незаконно.
Конфліктна ситуація мала місце ще 21 січня 2014 року. В районі кільця 8-го кварталу Сергія зупинив патруль, і інспектор Євген Щігорєв заявив, що Варакута порушив правило дорожнього руху, проігнорувавши знак. Водій свою поведінку мотивував тим, що знак встановлено не за вимогами ГОСТу, і його зовсім не видно. Але такі аргументи на даїшника не подіяли, і він склав протокол та виписав штраф.
Впевнений у своїй правоті, представник Дорожнього Контролю звернувся до суду. Який розбирався довго, та нарешті, аж на третьому засіданні, виніс рішення на користь позивача. Протокол визнано неправомірним, більше того – Сергій Варакута тепер має право звернутися до прокуратури і вимагати усунення ДАЇшника з його посади.
Даний випадок повинен стати прикладом і стимулом для тих, хто страждає від неправомірних дій співробітників ДАЇ. Досить давати «відкупне» і платити незаслужені штрафи. Давайте боротися за свої права у передбаченому законом порядку!
«Так згідно ДСТУ 4100-2002 Знаки дорожні . Загальні технічні умови. Правила застосування . 10.1.1 Дорожні знаки повинні розташовуватись так, щоб їх добре бачили учасники дорожнього руху як у світлий, так і в темний час доби, була забезпечена зручність експлуатації і обслуговування, а також було неможливе їх ненавмисне пошкодження. При цьому вони не повинні бути затулені від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами (зеленими насадженнями, щоглами зовнішнього освітлення тощо.).
Згідно ПДД 8.2-1. Дорожні знаки застосовуються відповідно до цих Правил і повинні відповідати вимогам національного стандарту.
Дорожні знаки повинні розміщуватися таким чином, щоб їх було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби. При цьому дорожні знаки не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами.
Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїзної частини.
Дорожні знаки встановлюються обабіч дороги на тому її боці, що відповідає напрямку руху. Для поліпшення сприйняття дорожніх знаків вони можуть бути розміщені над проїзною частиною. Якщо дорога має більше ніж одну смугу для руху в одному напрямку, установлений обабіч дороги відповідного напрямку дорожній знак дублюється на розділювальній смузі, над проїзною частиною або на протилежному боці дороги (у разі, коли для руху в зустрічному напрямку є не більше ніж дві смуги).
Дорожні знаки розміщуються таким чином, щоб інформацію, яку вони передають, могли сприймати саме ті учасники руху, для яких вона призначена».
Источник: http://nikopol.net.ua/