Все тече, все змінюються. Особливо у наш час, у час новітніх технологій. Зі стрімким розвитком техніки змінюється й життя, виникають нові поняття і професії. Так, виникло поняття «креативні індустрії», або ще «культурні індустрії», «креативна економіка». Креативні індустрії – це сукупність поглядів, ідей, тенденцій і напрямів сучасного розвитку економіки, що характеризується органічним поєднанням та використанням знань, інформації та творчості. Сьогодні, у світі креативні індустрії називають галузями майбутнього. Проте вони й зараз приносять не поганий дохід.
До того ж, вони вже добре розвинуті у Великій Британії та США. Для України, а особливо для маленьких міст, таких як Нікополь, поняття «креативні індустрії» є відносно новим. Але ця галузь вже поповнює бюджет країни на 4.2 %( для порівняння, промисловість – 5.7%).
За рахунок креативних індустрій розвивається наша країна. У цьому переконались нікопольці Володимир Байдуков разом з Оленою Зінченко, побувавши 21-22 лютого у Дніпрі на першому форумі «Креативні індустрії для розвитку території». Як розповідає Олена, на форум з'їхались підприємці, можновладці, хенд-мейд майстри, культурні менеджери, творчі люди, які вже заробляють і розвивають креативні індустрії в Україні.
Надихнувшись атмосферою форуму у лютому, Олена Зінченко вирішила провести 5 березня на базі Центральної бібліотеки у рідному місті семінар «Розвиток креативних індустрій в Україні». Того дня в будинку книжок зібрались ті, кому небайдужа доля Батьківщини і вони готові розвивати і розвивають креативні індустрії в місті.
Олена та Володимир розповіли слухачам, які вже успішно розвиваються направлення креативних індустрій в Україні. А саме: про перше анти-кафе у м. Бердяньк, київський центр літературного навчання, про проект ревіталізації старих будівель - «Порт креатив хаб», про унікальну гру, яку вигадали мешканці Луцька…
Розповіли й спікери про способи заробітку творчих задумок. Є чотири способи фінансування ваших ідей: свої кошти, гранти, бюджет, краудфайдинг (крауд – громада, файдинг – фінансування – авт.) або спільно кошт. У цьому році вперше у нашому місті на ідеї нікопольців виділили 300 тисяч гривень(на одну ідею не більше 50 тисяч грн.( Більше можно дізнатись на сайті -http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/, розділ – «Бюджет участі»)
Розвитком креативних індустрій з ведучою ділились і нікопольці. Так, В'ячеслав Гуденок розповів, як йому з Тетяною Максимчуквдалось організувати скіфський симпозіум влітку 2016 року та зібрати скульпторів зі всієї України. Сьогодні вони готуються до 2-го симпозіуму, який відбудеться у червні 2017 року. Дмитро Глевера розповів, як його товаришуАндрію Сагуну вдалось організувати «Бзнес-завтрак» у 2016 році.
На сьогоднішній день Андрій працює в Києві, а його проект вдало розвивають його друзі. Психолог Наталя Кулік на семінарі розповіла, як вона з однодумцями відкрила і розвиває Жіночий клуб. Працівник бібліотеки Олена Каракуша розповіла, як по-новому розвивається нікопольська бібліотечна система. Вийшов на скайп-зв'язок нікополець Віталій Новік, що мешкає наразі у Києві. Він розповів учасникам семінару, як можна заробляти в ютубі на відео. Чим він зараз і займається, залишивши основну роботу.
Наприкінці семінару присутні висловили бажання частіше збиратись на подібні заходи.
Марина Щученко
Джерело nikopol-art.com.ua