Нікопольська ОДПІ нагадує, що з 17 червня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 року № 177, якою внесено зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв».
Даною Постановою до 31 липня 2014 року та з 1 серпня 2014 року змінюються мінімальні оптово-відпускні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби.
Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п’ять зірочок та інших спиртових дистилятів і спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об’ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.
Мінімальна роздрібна ціна на вина у тарі місткістю менше ніж один літр розраховується як добуток затвердженої мінімальної ціни та місткості тари, поділений на 0,7.
Мінімальна роздрібна ціна на вина у тарі місткістю один літр та більше одного літра розраховується як добуток затвердженої мінімальної ціни та місткості тари.
У Дніпропетровській області розпочався Місячник легалізації трудових відносин
На Дніпропетровщині з 1 липня 2014 року розпочався «Місячник добровільної легалізації трудових відносин» зазначив заступник начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський. За його словами, проведення Місячника направлене на реалізацію принципу організаційної єдності, спрощення процедури реалізації трудових правовідносин між суб'єктами господарювання і найманими працівниками, скорочення часу, витраченого підприємцями на реєстрацію трудових договорів та отримання якісної інформації з питань трудового та податкового законодавств.
У цей період всі суб’єкти господарювання зможуть:
-провести у найкоротший термін реєстрацію трудових договорів в спеціально відведених приміщеннях районних (міських) центрів зайнятості;
-одержати в Центрах зайнятості і Центрах обслуговування платників Нікопольської ОДПІ безкоштовні послуги консультантів з питань трудового і податкового законодавств.
Порядок сплати земельного податку фізичними особами
Нікопольська ОДПІ, нагадує, що фізичні особи, які набули право власності на земельну ділянку протягом року, земельний податок сплачують з місяця виникнення такого права. Нарахування громадянам сум податку здійснюється Нікопольською ОДПІ до 1 липня поточного року видає платникові податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Податкові зобов’язання
Нікопольська ОДПІ закликає суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі. Шановні платники, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості у будь-якому розмірі – явище, що порушує права всіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування різноманітних потреб суспільства.
Податок за земельну ділянку, відведену для будівництва
Податковим кодексом України не передбачено звільнення юридичних осіб від сплати податку за земельні ділянки, відведені для будівництва, і такі земельні ділянки не віднесено до категорій, які не підлягають оподаткуванню. Отже, якщо земельна ділянка перебуває на стадії будівництва або відведена під майбутнє будівництво, то до завершення будівництва, терміни якого визначено в проектній документації при проведенні її нормативної грошової оцінки, застосовується коефіцієнт 0,5, а податок за таку земельну ділянку обчислюється за ставками, визначеними статтями 274 та 275 Податкового кодексу України.
Земельний податок при погодинній оренді
Якщо платники земельного податку, які користуються пільгами, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (пункт 287.7 статті 287 Податкового кодексу України).
Щодо припинення корупції
З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ Міндоходів у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу Міністерства доходів і зборів України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.
Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:
труднощі в спілкуванні;
некоректне ставлення;
перевищення повноважень;
неякісне обслуговування
та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.
Довідники пільг
Нікопольська ОДПІ нагадує, що Міністерством доходів і зборів України затверджено нові довідники податкових пільг станом на 01.07.2014:
довідник № 71/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;
довідник № 71/2 інших податкових пільг.
У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку з вироблених в Україні та імпортованих підакцизних товарів (продукції), місцевих податків та зборів, державного мита, оподаткування неприбуткових установ і організацій, а також початок та кінець дії пільг.
Зміни до Митного кодексу України
Нікопольська ОДПІ повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України» від 01.07.2014 №4200а частину першу статті 282 Митного кодексу України доповнено пунктом 20, згідно з яким у випадках, встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування, спеціальні засоби індивідуального захисту, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з неї під час проведення антитерористичної операції, звільняються від оподаткування митом.
Довідка про доходи осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, надається тільки за звітний рік
Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть отримати довідку про доходи. Для цього зазначені особи повинні подати відповідний запит до органу доходів і зборів за місцем своєї податкової адреси. Така довідка видається не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Довідка формується на підставі поданої податкової декларації такої фізичної особи.
Оскільки звітним періодом для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, є рік, то довідку про доходи таких суб’єктів господарювання орган доходів і зборів надає за період, що дорівнює звітному року.
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регулюється положеннями ст. 178 Податкового кодексу України.
Інформаційно-комунікаційний відділ.
Источник: НТМ