Затверджені форми торгових патентів
Заступник начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський зазначив, що 174 суб’єкти господарювання юридичних осіб мають 308 торгових патентів та 319 фізичних осіб підприємців – 410 торгових патенти. Платниками з початку року сплачено за користування торговими патентами майже 600 тис. гривень.
Крім цього, Володимир Малиновський наголосив, що з 21.03.2014 р. набрали нові форми торгових патентів, затверджені Наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. №867 «Про затвердження форми та Порядку заповнення торгових патентів, форми Заявки на придбання торгових патентів:
- торгового патенту (короткотермінового) на провадження торговельної діяльності;
- торгового патенту (пільгового) на провадження торговельної діяльності;
- торгового патенту на провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями, діяльності у сфері розваг.
Володимир Малиновський звертає увагу, що тепер заявки на придбання торгового патенту необхідно подавати за новою формою.
За довідками необхідно звертатись за адресою: м. Нікополь, пр. Трубників, 27, 3 зал, тел.: 4-54-29.
Подання розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства
Нікопольська ОДПІ нагадує, що платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб’єкти господарювання незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Такі платники подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, розрахунок суми збору. Він подається до органу доходів і зборів за місцем перебування платника на податковому обліку.
Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності у платника об’єкта оподаткування. Тобто суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.
Скасовано податки на утилізацію та переобладнання транспортного засобу
З 18.04.2014 р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, якими скасовано екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.
Платник єдиного податку та орендна плата
Нікопольська ОДПІ нагадує, що платники єдиного податку (як юридичні, так і фізичні особи) не сплачують земельний податок за земельні ділянки, якщо вони використовують їх для ведення власної господарської діяльності.
Але якщо суб’єкт господарювання – платник єдиного податку уклав договір оренди землі з органами місцевої (державної) влади, такий платник єдиного податку зобов’язаний сплачувати орендну плату на загальних підставах.
Чи може платник отримати копію податкової звітності, що була раніше подана до контролюючого органу, у випадку її втрати
Суб’єкт господарювання може отримати (завірити) копію звітності, що була раніше подана до органу доходів і зборів, у випадку її втрати. Кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.
Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених Законом України від 13.01.2011 р. №2939-VI «Про доступ до публічної інформації».
Відповідна норма визначена вищевказаним Законом.
Випадки, коли нараховані дивіденди не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб
До складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою – резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.
Інформаційно-комунікаційний відділ.
Источник: НТМ