На початку лютого мені пощастило побувати у Норвегії. Подивитись на звичайне життя європейців. Воно відрізняється від нашого. В усьому вони дотримуються правил. Пішоходи – правил для пішоходів, водії – правил дорожнього руху… Там ніхто не переходить дорогу у встановленому місці. Не йде по вулиці з планшетом у руках. Хоча майже скрізь є WI-FI.
Так-так, в Норвегії добре розвинуті IT-технології, але у тамтешніх мешканців не зник інтерес до книжок, до бібліотеки. Звісно, українська і норвезька бібліотеки різні але в обох країнах є бібліотекарі. Ми звикли, що нас у будинку книжок щоразу зустрічає бібліотекар, видає потрібні книжки. Натомість, в Норвегії існує спеціальний додаток «bibliofil», через який можна замовити потрібну книгу у бажаній бібліотеці по всій країні заздалегідь. Прийшовши до храму книги ви зможете взяти замовлену вами літературу на спеціальній полиці. А здають там книги також без допомоги людини, через спеціальний автомат.
Окрім звичайних паперових в бібліотеці є аудіокниги й фільми, які можна брати додому. Та й сама норвезька бібліотека схожа на будинок, у якому можна проводити безліч часу. Відпочивати, читати, навчатись разом з дітьми… В цьому я переконалась, побувавши в бібліотеці у м. Аскер. Вона там знаходиться в центрі на першому поверсі кінотеатру. Поряд розташовані виставкова зала та ресторан. В аскерській бібліотеці буде цікаво усім поколінням: і дорослим, і малим. Для наймолодших обладнаний дитячий майданчик з розвивальними іграми. У будні до бібліотеки малеча приходить з дитячого садка на екскурсії.
Марина Щученко
Джерело nikopol-art.com.ua