5 травня відбулася 20-та позачергова сесія міської ради VІІ скликання. На початку засідання міський голова Андрій Фісак повідомив присутнім у залі засідань сумну новину: у зоні проведення АТО героїчно загинув нікопольський воїн Анатолій Біжко. Всі присутні схилили голови у хвилині мовчання на знак пам’яті про героя та його мужній подвиг в ім’я миру на українській землі.
Постійною комісією міської ради з питань соціального захисту та охорони здоров’я і управлінням праці та соціального захисту населення було підготовано проект рішення про надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 50 тис. гривень родині загиблого. Депутати підтримали рішення одноголосно.
На порядок денний сесії були винесені питання про звернення Нікопольської міської ради до громадян та суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території міста Нікополь та про внесення змін до рішення міської ради від 22 грудня 2016 року № 64-15/ VІІ «Про бюджет міста на 2017 рік». На розгляд депутатів було винесене і рішення «Про надання Управлінню капітального будівництва Дніпропетровської ОДА згоди на укладання договору на право користування земельною ділянкою для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу (басейну) на території парку «Перемоги». Більшістю голосів воно було підтримане.
З метою забезпечення збалансованого та ефективного використання фінансових ресурсів, міська рада прийняла рішення про внесення змін до бюджету міста, дохідна частина якого збільшилася на 3, 9 млн. грн. за рахунок субвенцій з державного та районного бюджетів.
За рахунок нерозподіленого залишку коштів бюджету розвитку, який утворився на 01.01.2017р., було затверджено видатки у сумі 428,0 тис. грн. на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (сприяння роботи УСБУ – 120,0 тис. грн., військова частина – 81,0 тис. грн., військкомат – 120, 0 тис. грн., міський відділ поліції – 112, 0 тис. грн. та МНС (протипожежні заходи) – 45,0 тис. грн).
Затверджено кошти на виконання заходів Програми розвитку житлово-комунального господарства, а саме: капітальних ремонтів житлового фонду; заходів, спрямованих на покращення якості питної води; забезпечення безперебійної експлуатації каналізаційних систем та реконструкцію внутрішньо квартальної мережі зовнішнього освітлення (вул. Каштанова, вул. Мозолевського, вул. Орлика та пр. Трубників). Також по управлінню житлово-комунального господарства збільшиться сума коштів, котрі виділені на благоустрій міста і охорону комунального майна.
Затвердження змін до бюджету міста вплине, крім того, і на соціальний захист населення. На 80 тис. грн. збільшили обсяг фінансової підтримки громадських ветеранських організацій. Більш ніж на 150 тис. грн. зросли видатки на оздоровлення дітей учасників АТО та працівників бюджетної сфери. Виділили більше коштів і на придбання меблів, обладнання та оргтехніки для відремонтованого філіалу школи мистецтв.
Затвердили нікопольські народні обранці і звернення Нікопольської міської ради до громадян та суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території нашого міста. У тексті звернення мова йде про визначення принципу рівності, підвищення ефективності роботи і посилення прозорості при визначенні відсотку по орендній платі за землю та строку дії відповідних договорів.
Нікопольська міська рада при визначенні ставки орендної плати за землю відтепер буде враховувати наступне:
- ставку орендної плати за земельні ділянки, на яких здійснюють свою діяльність промислові підприємства, оздоровчі та спортивні установи у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі;
- ставку орендної плати за земельні ділянки, на яких здійснюють свою діяльність бензо/газозаправочні станції, супермаркети, гіпермаркети, фінансові установи, або ті, які надають послуги в сфері страхування, послуги з ремонту або виготовлення ювелірних виробів, нотаріальні послуги у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки землі;
- ставку орендної плати за земельні ділянки, на яких здійснюється інша господарська діяльність у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки землі;
Термін оренди земельних ділянок встановлюватиметься під капітальні споруди не менше 10 років та відповідно до чинного законодавства не може перевищувати 50 років, в інших випадках – 3 роки.
У випадках, не зазначених вище, міська рада має право визначати умови окремо. Дане рішення втрачає чинність 31 грудня 2017 року.