До Нікополя завітав представник одного з найпристижніших вузів країни – Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Олег Джолос – доцент інституту журналістики КНУ, 11 січня навчав нікопольських «акул пера» працювати в умовах гібридної війни.
- Насправді, подібні війни у світі проводяться вже давно, - наголосив пан Олег. – Але сучасні події на Донбасі викристалізували це поняття. Характерною особливісю гібридної війни є не лише фізичні бойові дії. Баталії тривають також на дипломатичному, економічному (санкції) та інфромаційному рівні. Остання складова – дуже потужна і може зіграти чи не найбільшу роль у справі перемоги. Тому вам, журналістам, треба особливо обережно, критично сприймати будь-яку інформацію, аби потім передати її аудиторії. Всі ми пам’ятаємо історії про розіп’ятих немовлят, карателей та хунту. Наш супротивник не гребує ніякими методами, аби намалювати жахливий образ ворога і якнайсильніше надавити на емоції глядача. Дякувати Богу, українська журналістика до такого рівня не опускається і подібною риторикою не відповідає, намагаючись триматися у межах моралі та етики. З того боку є завдання збити нас з ніг, підрубити віру у власні сили за допомогою інформаційних посилів про нашу неспроможність вибудувати власну квітучу державу, методом осміювання та знецінення дій нашої влади. Але хочу зауважити, що влада і держава це не одне і те саме. Якщо першу ми можемо періодично міняти, то міняти другу – це остання справа.
Найпотужнішою інформаційною зброєю в умовах гібридної війни на сьогодні залишається телебачення, - повідомив пан Олег.
– Хоча російське мовлення в Україні офіційно заборонене, але, на жаль, цей контент через супутник доступний третині населення нашої держави. Інтернет наразі сприймається більше не як новинне джерело, а як місце для обміну думками. В Україні діє 300 ефірних ТВ, 65% населення країни охоплене інтернет-мережею, виходить 4,5 тисяч друкованих видань та транслюється 100 радіостанцій. Частина інформаційних ТВ-каналів на чолі з «Інтером» зосереджена у руках Фірташа і Льовочкіна, частина на чолі з «1+1» - Коломойському, частина – Ахметову. А ось вагомий кусень розважального ТВ (СТБ, Новий, ICTV) тримає у руках Пінчук. 93% радіостанцій теж розподілені між Пінчуком, Курченко, Євтуховим та іншими. Мають свої сегмети впливу вищевказані особи й в інтернеті та у друкованих ЗМІ. Це не значить, що тепер не треба нічого дивитись, слухати та читати. Просто є прохання до аудиторії критично сприймати почуте-побачене. І навчитись відрізняти факти, інформацію від спроб агітації, тиску на емоції.
Тренінг «Свобода слова та захист прав журналістів» за участю доцента інституту журналістики КНУ Олега Джолоса, а також кандидата юридичних наук Сергія Мойсака організований Нікопольською спілкою журналістів, ГО «НЦДСПР «Відкриті двері» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США.
Алёна Зинченко
Джерело http://nikopolnews.net