28-30 березня Нікополь приймав участь у міжнародній туристичній виставці UITT: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм» на стенді Дніпропетровської області. Найбільша в країні турвиставка проходила у м.Київ вже у 25-й раз і зібрала спеціалістів та фахівців туристичної галузі зі всієї України, країн ближнього і дальнього зарубіжжя. Виставку впродовж 3 днів відвідало понад 19000 представників турбізнесу!
Нікополь був представлений управлінням з гуманітарних питань Нікопольської міської ради і турагенцією «7 Січей». Гостям, яких запрошували відвідати з тургрупами Нікопольщину, була презентована нова поліграфічна продукція: буклет «Топ 5 фактів про Нікопольський край», туристична карта Нікопольського регіону, «Календар туристичних заходів міста і регіону на 2018 рік» та багато ін. Також всі бажаючі мали нагоду прийняти участь у майстер-класі з розпису медового пряника в формі пекторалі, що проводила Наталя Черняєва, директор нікопольського кафе-кондитерської «Аленка».
Основний акцент було зроблено на представлені Нікополя як краю п’яти Запорозьких Січей та серця Великої Скіфії! Загалом на стенді міста були прийнято близько трьохсот відвідувачів серед яких були навіть знаменитості, наприклад артист Валерій Чигляєв, а також представники державної влади: Ганна Романова, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Верховної Ради України. Пані Ганна Романова також відмітила, що підтримала і підписала звернення нардепів про перейменування Дніпропетровської області у Січеславську та наголосила на тому, що готова усіляко допомогати нашому туристичному регіоні у вирішенні нагальних проблем.
Директор турагенції «7 Січей» Олег Фельдман разом з партнером із Запоріжжя Ярославом Шевченком провів для турбізнесу презентацію нового всеукраїнського туристичного маршруту «Від Хортиці до 7 Січей». Передбачається його запуск спільно з партнерами з Херсонської та Запорізької областей вже цієї весни – з квітня. Маршрут пролягає через Запоріжжя, Нікопольщину і Херсонщину та передбачає відвідування місць, де були сім Запорозьких Січей та острова Хортиця. Нікопольська ділянка чотириденного маршруту є однією з найнасиченіших!
- Ще одним партнерським всеукраїнським туром є великий індустріальний маршрут містами України, до якого входить Чорнобиль, Киів, Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, а також Марганець і Нікополь. – каже Олег Фельдман. - Розрахований новий маршрут на іноземців, і буде запропонований тим 50 тисячам з них, хто щорічно відвідує Чорнобиль аби подивитися на м. Прип’ять та ЧАЄС. Наша турагенція стала партнером маршруту та забезпечує відрізок, що ми назвали «Як гартувалась сталь: від руди до труби». Маршрут включає в себе Марганецький ГЗК, «Нікопольський завод феросплавів», «Інтерпайп Ніко Тьюб», «Трубосталь». Ми вже відчуваємо зацікавленість до цього маршруту.
Заочно на стенді презентувалася продукція підприємців, що відгукнулися на прохання сектору підприємництва міськвиконкому, це: Niagara-SPA, кафе «Пикничок», отельний комплекс «Якорь» та ресторан «Ковчег».
На мальовничому стенді Дніпропетровської області було представлено також м. Дніпро, Павлоградський район, а також с.Петриківка, що проводила майстер-класи із петриківського розпису для всіх охочих прямо на стенді. Загальну інформацію про туристичні родзинки і фестивалі Дніпропетровщини надавали працівники Дніпропетровської ОДА, очолювала делегацію області радниця губернатора Ольга Горб. Фінансовий тягар участі у виставці розділили між собою Дніпро ОДА, м.Дніпро, частково - м.Нікополь, турагенція «7 Січей», Павлоградська райрада та ін. Організаційним партнером міста став фонд «Нікополь туристичний».
За результатами можна відмітити, що місто було представлено на виставці вдало. Стенд області був одним з найкращих та найяскравішим серед регіонів України. Участь у подібних заходах є надважливою як для влади, так і для бізнесу і передбачена двома міськими програмами. У минулому році місто було представлено окремим стендом на виставці туристичної галузі у місті Львів, а також на стенді області на виставці у м.Київ. Виставкова активність приносить бажані результати - разом з іншими регіонами розробляються спільні туристичні маршрути, про місто дізнаються турагенції і туроператори України, які і мають спільно з місцевими партнерами організовувати екскурсійні тури до регіону. Загалом попит на відвідування Нікопольського регіону зростає.