Храм св. прав. Петра Калнишевського, ще тільки готується до відкриття, але вже розпочинається формування Недільної школи.
З благословення Преосвященнійшого Симеона єпископа Дніпровського і Криворізького заняття проводитимуться з вересня місяця 2017 року.
Предметами навчання в Недільній школі є Закон Божий, структурними компонентами якого є Священна Історія Старого і Нового Завітів (Біблійна історія); Катехізис; Церковний устав; Основи літургіки; Загальноцерковна історія та історія Української Православної Церкви.
Заняття будуть проводитися за віковими категоріями (групами).
Перша вікова категорія (діти віком від 5 до 8 років) - є підготовчим ступенем Недільної школи, що охоплює дітей дошкільного віку і молодшого шкільного віку.Метою навчання на цьому етапі є формування у дітей основ релігійно-етичного та естетичного сприйняття життя; прагнення любити Бога, себе і ближнього; розвивати моральну свідомість дітей, виховуючи в них бажання жити по совісті, уміння відрізняти добро від зла, слухатися старших і бути чесними, співчувати, прощати, дякувати і просити вибачення; прищеплювати любов до природи, як творіння Божого.
Дитина після закінчення підготовчого ступеня розуміє, що: найголовніше в житті навчитися істинно і нелицемірно любити Бога, себе і ближнього; світ - це творіння Боже і до нього потрібно відноситися з повагою і любов'ю, не руйнувати, але доглядати за ним, ушляхетнюючи його в міру своїх можливостей;слухняність - це перша справа любові; що від того, як ми відносимося до людей, котрі оточують нас, залежить відношення Бога до нас.
Друга вікова категорія - діти шкільного віку (від 8 до 16 років).Це основний структурний компонент системи Недільної школи, оскільки саме на цьому етапі стає можливим повноцінний процес навчання, до якого дошкільнята психологічно доки недостатньо готові.
Метою навчання на цьому рівні є воцерковлення і соціалізація учнів на православній основі.
Навчальний процес передбачає формування у дітей основ догматичної свідомості; прищеплювання їм довіри до Бога і Церкви; моральної позиції, що грунтується на любові до Бога, до себе і ближнього; основ свідомості євхаристії, ієрархічного мислення, поняття соборності; церковно-історичної свідомості, переважно на основі житійного матеріалу; поняття благочестя, елементарних літургійних знань та молитовних навичок; суспільної свідомості, як відносно этно-культурных коренів, так і відносно особистої приналежності до українського суспільства.
Дитина після закінчення курсу другої вікової категорії знає напам'ять «Символ віри» і уміє коротко пояснити сенс кожного його члена; розуміє, що Богу слід довіряти як люблячому Батьку і Промислителю; може навести приклади довіри Богу з Житій святих, світської літератури та з повсякденного життя; знає і коротко може розповісти житіє святого, ім'я якого носить; має навичку особистої і церковної молитви, знає напам'ять молитви «Отче наш», «Богородице Діво, радуйся», Ангелу Охоронителю; тропарі Пасхи, Хресту і своєму святому; розуміє сенс богослужіння і його ключових моментів; знає головну заповідь і розуміє її; розуміє, що євангельська мораль - основа не лише особистого, але і сімейного, і церковного, і громадського життя; уміє оцінювати свої вчинки і події, які відбуваються навколо нього, з християнських позицій.
Має наступні сформовані поняття і уявлення: Божественне Одкровення і форми його збереження; молитва, богослужіння; образ і подоба Божа; доброчесність; віра, надія, любов; гріх, прокляття і смерть; спасіння; заповідь; істинне і неправдиве богопочитання;ідолопоклонство; життя; вбивство; розпуста, перелюбство; крадійство; брехня; заздрість; блаженство; упокорювання; лагідність; правда; милосердя; чистота серця; радість у Христі.
Джерело http://kp.nikopolnews.net