Насильство в родині

Насильство в родині

Тривалий час проблема насильства в сім’ї вважалась прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання. Будь-яке втручання у сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалось порушенням таємниці приватного життя та категорично не допускалось. Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах - це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю.

Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так. Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.

В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу теми насильства у родині стали предметом публічного обговорення. За визначенням Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї — це «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю».

Найбільш гостро проблема насильства в сім’ї постає серед дітей. Це пов’язано здебільшого з вразливістю та необізнаністю дітей. Вразливість дітей до насильства пояснюється їх фізичною, психічною та соціальною незрілістю, а також залежним (підлеглим) становищем по відношенню до дорослих, незалежно від того, чи є це батьки, опікуни, вихователі, вчителі.

При отриманні інформації про дітей, які постраждали від насильства в сім’ї, однією з умов є перевірка достовірності отриманої інформації, шляхом проведення обстеження умов проживання сім’ї, в якій проживає вказана дитина, що здійснюється службою у справах дітей, спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання сім’ї. В разі виявлення, що дитина зазнала насильства, дитина береться на облік службою у справах дітей, з батьками проводиться профілактична робота щодо не скоєння повторного насильства до дитини.
Протягом 2016 р. до служби у справах дітей Нікопольської міської ради надійшло 5 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї відносно дітей.
Спеціалістами служби у справах дітей було проведено відповідну профілактичну та роз’яснювальну бесіду з батьками щодо попередження насильства в сім’ї. За результатами проведеної роботи щодо попередження насильства в сім’ї протягом 2016 року 5 дітей поставлені на облік дітей, які опинились в складних життєвих обставинах служби у справах дітей Нікопольської міської ради, діти з родин не вилучалися, а осіб, які вчинили це насильство – притягнуто до адміністративної відповідальності.

На жаль, між батьками та дітьми часто просто немає порозуміння, батьки не розуміють, що вони своєю поведінкою мають бути прикладом для своїх дітлахів, виховувати у них повагу та любов.

Отже, чим більше порозуміння у родині, тим гуманніші в ній стосунки. Тому й важливо формувати у батьків педагогічні знання, знання тих цінностей, які треба передавати під ростковому поколінню.

Контактування батьків з дітьми - це спосіб зближення рідних сердець, який дозволяє краще зрозуміти потреби тих чи інших. Батьки мають враховувати інтереси дітей, а діти відчуваючи батьківське тепло, турботу любов, відповідають взаємністю.


Служба у справах дітей Нікопольської міської ради

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Підбито підсумки співпраці нікопольської громади З Проектом ЄС/ПРООН

Читать наступну

Багатодітна жінка з Нікополя виявилася наркоманкою

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство