Проблема туберкульозу гостро стоїть як в країні в цілому, так і в Нікополі. За 9 місяців поточного року в місті виявили 96 чоловік з захворюванням. При цьому раніше вони не хворіли на туберкульоз. Ця цифра майже така, як і минуло річ. Проте процент ВІЧ-інфікованих серед хворих значно зріс. На сьогодні їх третина. До групи ризику відносяться також особи з асоціальним способом життя, а також прості люди, які роками не проходять флюорографію.
На туберкульоз може захворіти кожний. Застрахований лише той, хто не дихає – з сумом констатують лікарі. Проте на сьогодні хвороба виліковна. Головне: вчасно її виявити. Для цього медики закликають населення: щороку проходити флюорографічне обстеження. Тих, хто цього не робить, лікарі відносять до групи ризику.
Крім того, що ці люди завдають шкоду власному здоров’ю, вони можуть заражати і навколишніх.
Особливу групу ризику складають ВІЧ-інфіковані. Тим паче ті, хто не перебуває на обліку в кабінеті довіри. Їх серед зареєстрованих хворих – третина. А саме цій категорії населення слід піклуватись про своє здоров’я ретельніше.
Щороку в протитуберкульозному диспансері реєструють випадки захворювання дітей та підлітків. Лікарі нагадують: найліпшою формою профілактики захворювання є щеплення новонароджених, в 7 та 14 років. Відмовлятись батькам від щеплення категорично не можна.
Профілактикою туберкульозу для дорослих є здоровий спосіб життя. Здоровий сон, корисна їжа, відпочинок та мінімальна кількість стресів – ось основа здоров’я.
Источник: НТМ