- Скажіть мені, будь-ласка, коли за останні роки починався вчасно опалювальний сезон? - запитав у журналістів очільник міста 18 жовтня на старті прес-конференції, присвяченої старту опалювального сезону. Ми – журналісти - не змогли на нього відповісти.
В цьому році Нікополь переходить на індивідуальне опалення. Ще з весни місцева влада почала готуватись до майбутнього опалювального сезону.
Будувати маленькі котельні для соціальних об'єктів (шкіл, садочків, лікарень, спортивних та культурних закладах), організовувати процес переходу на «індивідуалку» пересічних нікопольців. Не забули про малозабезпечених мешканців нашого міста. Їм з місцевого бюджету виділяються кошти на встановлення автономного опалення. Для того щоб отримати матеріальну допомогу з місцевого бюджету, людям потрібно звернутись за адресою: вул. Гагаріна, 2. На сьогоднішній день даною можливістю вже скористалися 3828 особи, а витрачена сума складає 22 млн. 692 тис. грн. Всього витяги для встановлення опалення вже отримали 4885 особи. Прийом документів продовжується до 7 грудня 2016 року; для матеріальної допомоги – до 14 грудня 2016 року.
Тим часом офіційно опалювальний сезон у місті стартував 15 жовтня. Але в понеділок 17 жовтня не всім пощастило працювати та навчатись у теплих приміщеннях. Особливо хвилювало нікопольців питання дитячих садків, адже малечі так легко захворіти... І багато хто задався питанням: «А може не треба нам було переходити на індивідуальне опалення, оскільки все так складно?»
Як запевняє міський голова, іншого шляху просто не було. Нікополю потрібно було сплатити борг за минулий рік по газу 25 млн. грн. (всього у міста боргу приблизно 175 млн. грн.). Та навіть якщо б ми знайшли ці кошти, опалювальний сезон не розпочався би раніше кінця листопада – початку грудня. Залишилось би у нас централізоване опалення – Нікополь став би другим Алчевськом. До того ж, точку неповернення щодо опалення Нікополь пройшов ще у 2010 році.
Ще одне болюче питання стосується електромереж, які ризикують не витримати такого навантаження. Наразі йдуть роботи щодо їх підсилення: у багатоповерхових будинках комунальної власності це відбувається за рахунок місцевої влади; в будинках ОСББ - 50% з місцевого бюджету, 50% - за рахунок ОСББ. І все ж таки, нам не уникнути віялових відключення світла.
У ході прес-конференції журналісти поцікавились долею «Нікопольтеплоенерго». Підприємство буде ліквідовано. Але підземні комунікації ніхто не демонтуватиме.
Джерело: http://nikopolnews.net/