З початком літнього періоду у нашому місті, традиційно, постає питання стихійних ринків та заборони продажу товарів у не відведених для цього місцях. Зазвичай, поблизу супермаркетів розгортається несанкціонована торгівля овочами та фруктами. Така ситуація несе у собі великий ризик для покупців, котрі купують харчові продукти «з землі».
Юлія Василенко – начальник відділу сприяння розвитку малого та середнього бізнесу Нікопольської міської ради, розповідає, що найбільша небезпека – відсутність документів на продукцію. Адміністрація ринків, яких у Нікополі налічується 15, несе відповідальність за товари, котрі реалізовуються на їх території. Тож, купуючи продукти на території ринку, нікопольці можуть розраховувати на придбання перевірених та якісних овочей та фруктів.
Крім того, у місцях, які не облаштовані для торгівлі, продавці не мають змоги дотримуватися необхідних санітарно-гігієнічних норм, що також наражає нікопольців на харчові отруєння. Однак, спеціально відведені прилавки та павільйони на ринках залишаються порожніми.
Дмитро Колодяжний – директор КП «Центр соціальної торгівлі» розповідає, що на ринках наразі створюються всі умови, щоб продавці городини зайняли місця за прилавками. На воротах ринку «Кристал» всіх продавців зустрічає оголошення адміністрації про те, що пенсіонери можуть реалізовувати тут вирощену на власних садибах сільськогосподарську продукцію без сплати оренди за місце.
Наразі, муніципальна поліція проводить попереджувальну роботу на стихійних ринках і нагадує, що така торгівля заборонена і підпадає під адміністративний штраф.