У складі української делегації представників органів місцевого самоврядування з Нікополя, Мелітополя, Львова, Полтави і Сум нікопольський міський голова Андрій Фісак відвідав Південну Корею. Мета - ознайомлення з найуспішнішим (за твердженням фахівців) південнокорейським досвідом реалізації концепції "Місто, що навчається".
Організатори тижневого "занурення" в проблематику освіти упродовж життя - Південнокорейська асоціація міст, що навчаються і Представництва DVV International в Україні, Молдові і Білорусі.
У щоденній діяльності мерів 228 корейських міст, 169 з яких мають національний статус "місто, що навчається", а 47 є членами Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються (для порівняння: в Україні 4 міста є членами Мережі ЮНЕСКО, в Білорусі - 2, в Молдові - жодного).
Таким чином, Південна Корея має найбільше представництво в Мережі ЮНЕСКО.
Нікопольський міський голова Андрій Фісак , заступник міського голови Мелітополя Сергій Прийма, секретар Сумської міської ради Андрій Баранов, заступник Полтавського міського голови Світлана Нестуля, начальник управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик, проектний менеджер КП "Інститут міста" Львівської міської ради Вікторія Фургало, директор інституту фінансів, економіки і менеджменту Сумського державного університету професор Тетяна Васильєва і керівник Центру освіти дорослих м. Нікополь Ольга Пастушок після десятигодинного перельоту Варшава-Сеул, реально навіть не розклавши речі, розпочали знайомство з культурою і традиціями Південної Кореї.
Сучасний світовий тренд - навчання, що сприяє активному громадянству. Не просто тренд в освіті. Тренд, що потребує аналізу з боку політиків, економістів, фахівців із розвитку людського потенціалу. Саме ця проблематика і розглядалася на Форумі.
Мер району Сеодемун (один з 25 районів Сеулу із 324 тис. жителями) Seok Jin Mun акцентував увагу на ролі і значенні відкритого урядування на рівні міста для політики інклюзивного навчання упродовж життя.
Регіональний директор Представництва DVV International в Україні, Білорусі і Молдові Беттіна Брант ознайомила учасників Форуму з європейським досвідом активізації громадян через навчання.
"Якщо одним словом спробувати охарактеризувати Південну Корею, то це слово - "динамічність". І навчання упродовж життя є найбільш важливим компонентом цієї динамічності" - стверджує Yun Yeo, Президент Національного інституту навчання упродовж життя Південної Кореї.
Якщо раніше пріоритет був у сфері шкільної освіти, то останнім часом фокус уваги уряду і багатьох державних інституцій саме на навчання упродовж життя. Кожен кореєць має змогу отримати ступінь бакалавра на підставі визнання особистих освітніх кредитів, які здобуваються в сфері неформальної освіти.
Інститут розробляє систему визнання результатів неформального й інформального навчання. Ще однією функцією інституту є підтримка фахівців з неперервної освіти, які є в кожній освітній установі. В тому числі й їх сертифікації. В кожній з 17 провінцій Південної Кореї є свій регіональний Інститут із неперервної освіти. Загальна кількість інституцій з підтримки освіти упродовж життя більше 500.
При тому, що і відділи/управління освіти на рівні громади також активно включені в процес координації освіти упродовж життя, у т.ч. освіти дорослих. Дійсно, суттєва підтримка 167 південнокорейським містам, що навчаються.
В Україні поки що тільки 4 міста-члена Глобальної мережі ЮНЕСКО міста, що навчаються.
Керівники делегацій з України, Білорусі і Молдови поділитися враженням від знайомства з досвідом освіти упродовж життя в Південній Кореї та запросили мерів на ознайомчий візит до своїх країн.
Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua/