26 липня відбулася робоча зустріч міського голови Андрія Фісака з делегацією, в яку увійшлиексперти від Антикорупційної ініціативи Євросоюзу в Україні (EUACI),Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН)і спеціалісти компанії «СофтПро» (м. Київ).
Зустріч пройшла в рамках впровадження проекту «Нікополь – Місто Доброчесності», а також виконання зобов’язань та обов’язків Меморандуму про взаєморозуміння, який був підписаний 12 липня 2018 року, з метою посилення потенціалу органів місцевого самоврядування щодо їх внеску до процесу боротьби з корупцією, підтримання конструктивного діалогу та продуктивних взаємовідносин між Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні та Нікопольською міською радою.
– Ви даєте нам інструмент для того, щоб ми могли працювати і дійсно привести у відповідність місцеве законодавство і ті механізми, які впливають безпосередньо на імідж міста, міської влади та на ставлення людей до міської влади, – сказав на початку зустрічі міський голова Андрій Фісак.
Присутні почули коротку інформацію про результати Антикорупційної ініціативи ЄСта найближчі плани роботи, а експерт Програми розвитку ООН в Україні МаркусБранд висловив свою думку стосовно того, чому співпраця ООН і Нікополятака важлива.
– Завдяки цій роботі ви повернули Нікополь на карту України, про місто починають говорити і також ви налагоджуєте діалог із жителями міста, що є не менш важливим. Це лише перші кроки в цьому напрямку і ми сподіваємося, що така робота продовжиться. Вважаю, що Нікополь, завдяки запровадженню цих нових інструментів та залученню громадян міста до його управління, стане свого роду «інвестиційним магнітом», завдяки чому відбуватиметься його подальший розвиток. Я бачу, що під вашим керівництвом і з вашим лідерством така робота може призвести до дуже позитивних результатів, – зазначив МаркусБранд.
Також присутні ознайомилисяз презентацією моделі «Міста Доброчесності» та планами співпраці.А саме, були визначені ключові компоненти проекту: оцінка корупційних ризиків та план доброчесності,відкритість та прозорість процесів прийняття рішень,розвиток спроможності міської ради.
Оцінка корупційних ризиків проходитиме за такими напрямками: публічні закупівлі, комунальна власність, містобудівництво, земельні відносини.
План доброчесності буде розроблений робочою групою у співпраці з громадою, погоджений та затверджений міською радою.
Впровадження плану доброчесності в нашому місті дасть багато переваг. Наприклад,процеси прийняття рішень стануть більш відкритими та прозорими.Введення в роботу електронної приймальніістотноспростить взаємодію пересічних громадян з владою: отримати будь-яку послугу буде просто та зручно, що дозволить економити час і унеможливить корупцію.
Крім того, планується вдосконалити процедури проведення публічних слухань для того, щоб залучати до плідної співпраці з місцевою владою більшу кількість городян.
Для начальників управлінь та відділів Нікопольської міської ради провели презентацію проектів підсистем геоінформаційних систем.Присутнім розповіли про технічне забезпечення та апаратні засоби, які будуть закуплені за кошти Антикорупційної ініціативи Євросоюзу в Україні (EUACI) і поставлені до Нікопольської міської ради вже в жовтні цього року.
– Нікополь – одне з п’яти міст в Україні, яке буде мати найбільшу кількість підсистем, зокрема п’ять, для того, щоб стати одним з перших в Україні, хто запускає таку комплексну систему розвитку геоінформаційної системи, – розповів консультант муніципального компоненту програми EUACIТарас Случик. –Це дозволить підвищити ефективність діяльності виконавчих органів, тобто давати кращі послуги для жителів громади з одного боку, а з іншого боку це підсилить підзвітність і легкість отримання даних для жителів громади. Від цього виграють як громада, так і керівництво міста, так і депутатський корпус, так і службовці виконавчих органів. Ми вже отримали політичну волю і підтримку з боку міського голови Андрія Фісакапро те, що відповідні підсистеми будуть запроваджені в місті Нікополі.
Отже проект «Нікополь – Місто Доброчесності» буде продовжено до 2024 року і буде фінансуватися Європейським Союзом, співфінансування і впровадження забезпечить Міністерство Закордонних Справ Данії.