«Мрійте, і ваші мрії обов’язково здійсняться», – за таким золотим законом Всесвіту крокує по життю заступник міського голови Ольга Коник. Після 365 напружених днів ми переконалися – вислів дійсно працює…
У нашому рідному місті з настанням кожної пори року оживають традиції пращурів: навесні – Колодій, або Масниця, влітку – Івана Купала, восени – Покрова, а взимку їх стільки, що для перерахунку пальців на руці не вистачить.
Та співучому талановитому народу Придніпров’я виявилося цього замало, тому в Нікополі народився ще один чудовий звичай – під егідою міського голови Андрія Фісака запроваджувати нові свята. Наприклад, у минулому 2016 на щедрий вечір над Європейською площею лунали пісні не лише відомих нікопольських аматорів – зразкового ансамблю «РінСен» та його солістів Ксенії Коковіхіної, Софії Попової і Євгена Привалова, народного фольклорного гурту «Микитин Ріг». З задоволенням глядачі аплодували учням середніх шкіл №№ 5, 13, 21 та вихованцям недільної школи Спасо-Преображенського собору – фіналістам першого міського конкурсу «Щедрий вечір», які своїми вертепами створили навколо відчуття спокою й величі того, що відбувається.
Але діти завжди виростають зі своєї одежинки, і нам, нікопольцям, давненько стали замалі коротенькі штанці.
Зважаючи на факт, по закінченню розваг «міська матуся» поділилася заповітною мрією – наступного року на кшталт Львову провести «Парад звіздарів», який, ставши щорічним, ще більше прикрасить козацьку землю.
Маючи однодумців – відділ управління з гуманітарних питань, надійний тил в особі міської влади та величезну армію прихильників – мешканців Нікополя, Ольга Василівна привела в дію великий маховик.
Нарешті на календарі 14 січня 2017. Біля фонтану напроти центрального універмагу зібралися творчі колективи, школярі, цілі родини. Від сили силенної різдвяних зірок та розмаїття костюмів просто розбігалися очі. Користуючись нагодою, перехожі фотографувалися з традиційними персонажами і вже теж нікуди не поспішали, а молодь, у передчутті чогось незвичного, хвацько виспівувала колядки та щедрівки.
Далі величезна колона з піснями вирушила на Європейську площу, де і продовжилося свято різдвяної зірки, об’єднане з другим міським конкурсом «Щедрий вечір» та із закриттям Новорічної ялинки. Витримане у народному дусі і мальовничо яскраве, воно цілих 12 місяців буде нагадувати про пережиту зимову казку. Перекази ж про спалення дідуха заввишки чотири метра у багатьох викличуть бажання в майбутньому не пропустити цікавинки січня.
Наразі ж передостаннім акордом стало нагородження. Від місцевої влади всі аматорські колективи отримали грамоти та смаколики, від отця Миколая – календарі.
Після почутого і побаченого ейфорії на Інтернет просторі просто немає краю, а втомлені, але задоволені міські керманичі щиро дякують всім причетним до здійснення мрії: директорам, викладачам та учням шкіл міста №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26 – за участь у святі. Вокальному ансамблю «Північне сяйво», вокальній студії «НьюСонг», зразковій вокальній студії «Лілея», народному фольклорному гурту «Микитин Ріг», творчим колективам центру дозвілля «Оберіг» і «Славутич», творчим колективам Будинку дитячої та юнацької творчості, Спасо-Преображенського собору і Римо-Католицької церкви – за чудові вертепи. Комунальникам – за дорогу без снігу, по якій прямував парад, поліції – за підтримку належного порядку, швидкій допомозі – за бездоганне чергування, службі МНС – за ялинку, палаючу лише новорічними вогниками, а також за втіху, яку вона надала малечі, дозволивши тій власноруч (під наглядом батьків і, звичайно, прицілом фотокамер), залити із рукава вже погашене згарище. Всім нікопольцям, що приєдналися до святкової ходи та глядачам, котрі не лишилися біля телевізорів, а раділи разом на площі. Церквам всіх конфесій за єдність, молитви і допомогу при створенні дідуха.
Також бажають, щоб тепло, принесене в домівки серцями та душами, оселилося в них поряд з миром, добром, щастям і злагодою.
Джерело http://nikopolnews.net/