Шостий рік поспіль на Дніпропетровщині проходить міжнародний форум «Кіноасамблея на Дніпрі». При підтримці народного депутата Андрія Шипко вже втретє мешканці Нікополя, Орджонікідзе та Нікопольського району мають можливість побачити кращі фільми кінопоказу та поспілкуватись з режисерами.
«Правда про нас –в документальному кіно» - такий традиційний лозунг «Міжнародної кіно асамблеї на Дніпрі», що вже шість років поспіль проходить на Дніпропетровщині. Її ініціатор – центр православної культури «Лествіца». Підтримкою цього соціального проекту займається Андрій Шипко. саме завдяки народному депутату вже три роки поспіль мешканці Нікополя, району та Орджонікідзе дивлять кращі з кращих документальних фільмів.
Тетяна Мороз, помічник народного депутата України А. Шипка: «Это фильмы, которые в первую очередь несут добро. И самое важное – несут правду. Правду о нашей жизни. Правду о той жизни, которая нас окружает, о людях, которые рядом с нами. Мы просто в силу своей суеты проходим мимо и не замечаем. А благодаря таким замечательным людям, которые сидят рядом со мной, у нас есть возможность увидеть нас самих, но их глазами, глазами кинокамеры, глазами правды, глазами добра, глазами смысла нашей жизни».
Помічник народного депутата Тетяна Мороз презентувала два фільми кіноасамблеї та їх авторів. Режисер з Запоріжжя Сергій Андрієнко автор фільму «Птах без крил». Його головна героїня – художниця-інвалід Наталя з Дніпропетровщини.
Сергій Андрієнко, режисер фільму «Птах без крил»: «Для меня эта тема не первая. Я уже снимал документальный фильм о восхождении безногих людей на Эльбрус – на высшую точку Европы. Этот фильм не прошел в пустую, потому что в дальнейшем в Москве из фонда Говорухина помогли очень серьезно материально. Я надеюсь, что и Наталье, героине этого фильма, тоже все это пройдет не впустую. Тем более что президент кинофестиваля отреагировал и уже начал помогать».
Інший фільм, представлений на суд нікопольців, знятий 23-річним киянином В’ячеславом Бєлим – «Капелан». Це документальна стрічка про православного священика з Вінничини. На думку автора, він – герой сьогодення.
В’ячеслав Бєлий, режисер фільму «Капелан»: «Он с Винницкой области, занимается воспитанием детей. Выпускники его православной школы воюют за независимость нашей державы. Они защищают сейчас родину. Это фильм о батюшке, для меня он герой Украины. Потому что делает незаменимое дело, которое не каждый сможет сделать… Ему сейчас ребята его звонят, говорят: «Нам здесь как в аду, но когда мы с вами разговариваем, нам легче становится. То, чему он их научил, это помогает сейчас им выжить».
Документальні стрічки, представлені на кіноасамблеї, змушують глядачів звернути увагу на людей, що живуть поруч. Вони закликають не поспішати кудись, а зупинитись та подумати про власну душу.
Микола Марущак, протоієрей: «К сожалению, мы находимся в таком круговороте жизни, в такой суете повседневной, что нам порой не хватает сил и времени обратить внимание на бессмертуню душу, ответить на те вопросы, которые живут в глубине души каждого человека. Мне думается, вот такие добрые фильмы, которые заставляют человека размышлять об этом мире, помогают давать ответы на те вопросы, которые задают себе многие ныне живущие».
У цьому році глядачів кіно асамблеї познайомили з 14-ма документальними фільмами режисерів України, Білорусі та Росії. А Андрій Шипко пообіцяв надати підтримку документалістам у створенні фільму про кошового отамана Івана Сірка, могила якого знаходиться саме на Нікопольщині. Тож, можливо, і краєвиди нашого міста незабаром з’являться на великих екранах.
Загалом за 5 років проведення Кіноасамблеї глядачі побачили більше 100 документальних фільмів режисерів з України, Білорусі, Азербайджану, Росії, Вірменії, Молдови, Польщі, Сербії та США.
Источник: Новини твого міста