Крок назустрiч колишнiм «зк»

Крок назустрiч колишнiм «зк»

Нещодавно у Нікопольському виконкомi було затверджено новий склад спостережної комісії, на яку були покладені питання адаптації людей, що повернулися з місць позбавлення волі. Головою спостережної комiсiї була призначена заступник мiського голови Лариса Дуксова.

На протязі багатьох років проблема колишнiх в'язнiв є нагальною і делікатною для держави в цілому. Як зробити так, щоб цi люди  почувалися повноцінними громадянами українського суспільства? Це стало основною метою роботи спостережної комісії, яка вже звітувала про свою працю.

Робота спостережної комісії у першому півріччі 2013 року відбувалась згідно з затвердженим планом на поточний 2013 рік. За звітний період проведено 6 засідань комісії, на які  були запрошені  представники державних  служб для вирішення проблемних питань, які виникають у громадян, що відбували покарання, для попередження та профілактики повторного скоєння правопорушень та з метою адаптації звільнених.

На виконання доручення спостережної комісії, проведено засідання «круглого столу»  за участю заступника начальника  Нікопольського  районного відділу головного управління Державної  міграційної служби України в Дніпропетровській області М. П. Капусти. На засі-данні було розглянуто питання про можливість реєстрації громадян, що не мають постійного місця проживання, які звернулись повторно  на протязі року. У процесі обговорення цієї проблеми  з’ясовано, що згідно з діючим законодавством громадяни без постійного місця проживання, які протягом року звертались та були зареєстровані, не мають права повторно отримувати реєстрацію.

Ліквідація та реорганізація на підприємствах міста, скорочення працівників,  суттєво обмежує здійснення повноважень  комісії у питанні працевлаштування засуджених та умовно звільнених. Для недопущення погіршення ситуації з працевлаштуванням засуджених, на засідання спостережної комісії запрошувалась директор Нікопольського міськрайцентру зайнятості  Ковашова О. В. На засiданнi було вирішено, що Нікопольський міськрайцентр зайнятості буде сприяти у працевлаштуванні, по можливості направляти на громадські роботи,  створювати нові робочі місця для засуджених, які відбували покарання.

Протягом звітного періоду відділом з питань прийому та прийняття рішень щодо призначення усіх видів соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення призначено  державну допомогу 14 малозабезпеченим особам, які відбували покарання.

З метою профілактики, попередження скоєння нових правопорушень, представниками Нікопольського благодійного фонду „Нове життя” один раз на місяць проводились відвідуван-ня Дніпропетровського слідчого ізолятора, де відбувались бесіди та надавались консультації щодо отримання документів, реєстрації, медичного обстеження з 20 неповнолітніми засудженими. Проводилось відвідування Орджонікідзевського Виправного центру №79, де були надані  індивідуальні консультації юридичного та психологічного характеру 190 жінкам. Також, для попередження та недопущення скоєння правопорушень серед неповнолітніх школярів, Благодійним Фондом «Нове життя» проведено профілактичні лекції серед старшокласників у школах міста.

Для попередження правопорушень серед неповнолітніх, спільно зі службою у справах дітей Нікопольської міської ради спільно  з працівниками  лінійного відділення на станції м. Нікополь  УМВС України на Придніпровській залізниці  було проведено  рейди  по виявленню дітей, які знаходяться на вулиці після 22 години без супроводу дорослих. Виявлено 3 дитини, з батьками яких проведено відповідну роботу та складено адміністративні протоколи на притягнення  їх до відповідальності.

На виконання рішення Нікопольської міської ради  від 20.01.2012 року №2-16/VІ «Про обмеження перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях та інших громадських місцях м. Нікополя», було проведено 9 рейдів, виявлено 6 неповнолітніх, які перебували без супроводу дорослих у закладах дозвілля після 22 години. Всі неповнолітні  були доставлені до постійного місця проживання.

За І півріччя 2013 року   до пункту обліку бездомних осіб звернулось  48 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, яким  була надана інформаційно-консультативна допомога  щодо розв’язання життєвих проблем.

Всі 48 осіб було взято на облік і видано посвідчення про взяття на облік, з них -  35 осіб звернулося вперше (серед них 1 мати з неповнолітньою дитиною, 3 інваліди),  13 осіб звернулося  повторно.

З тих, хто звернувся:
-  23 особи отримали реєстра-цію за адресою установи;
- 1 особа відновила паспорт-ний документ;
- 2 особи (хвора на туберкульоз та малозабезпечена) отримали продуктові набори ;
- 1 особу відправлено до будинку-інтернату.

Тимчасове житло надається  Благодійним Фондом «Нове життя» за адресою: вул. Підгорна, 7 та вул. Можайського, 50, де проходять соціальну  адаптацію 6 чоловік в місяць, які відбували покарання та звільнились.

Міською організацією Товариство «Червоного Хреста України”, 4 особам, звільненим з місць позбавлення волі, надано допомогу у вигляді одягу на суму 320 грн., видано 15 продуктових наборів на загальну суму 1792 грн. За проектом  «Зупинемо туберкульоз в Україні» взято  на облік та медичне обслуговування  3 особи, які  протягом усього періоду лікування отримують допомогу у вигляді продуктових наборів.

За перше півріччя 2013 року до спостережної комісії  не надходило звернень  щодо внесення подань до суду щодо умовно – дострокового звільнення від відбування покарань засуджених, які проживали у місті .

На засідання запрошувались засуджені, які звільнились або відбувають умовний термін покарання. Запрошення відбувається шляхом листування та відправляється по пошті.

 

Источник: Никопольская правда

Читати попередню

Еще немного и Никополь отчитается о 100% готовности к отопительному сезону

Читать наступну

Активисты никопольских «Молодых регионов» провели конкурс детского рисунка на асфальте

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство