Стартувала перша українська «Школа на колесах»! Ініціатором проекту став нікопольський вчитель-історик, освітянський новатор, автор двох книг (одна з яких – підручник з історії Нікополя) Богдан Стратейчук. Отож, і маршрут пересувної школи був обраний не випадково – Нікополь-Київ.
Чому саме такий формат? Бо у мандрівках людина все запам’ятовує значно краще. А якщо подорож зробити ще й тематичною – звичайно, ефективність отриманих знань підвищиться у рази.
Учасниками пересувної школи стали шість нікопольських учнів із різних освітніх закладів. Це члени підліткового клубу, одним з керівників якого є Богдан. Тому саме вони стали «піддослідними кроликами» та першими випробували на собі новий проект.
Основна місія «Школи на колесах» - розсунути межі свідомості, вийти за рамки, на реальних прикладах показати, що у свому житті можна робити більше! Саме тому пунктами першої «Школи на колесах» стали такі шалені локаціїї як київський «Експерементаніум», льодова ковзанка, аквапарк, а також головний історичний музей України. У якому, до речі, ми знайшли шикарний експонат скіфських часів, привезений до Києва з берегів нікопольської Новопавлівки! А ще на мандрівників чекали екстремальні квести по столиці. Треба було обрати найкоротший шлях до зазначених локацій, а також якнайшвидше дістатися до вокзалу, аби встигнути на потяг додому.
Після дводенної подорожі підлітки повернулися у Нікополь повними вражень.
Богдан Стратейчук зізнався:
- Це наша перша спроба. Я побачив, як можна апгрейдити проект «Школи на колесах», зробити його більш потужним. Дякую своєму другові Дмитру Біднині, який зіграв вирішальну роль в успішності нашої подорожі. І, звичайно, велика повага Віталію Новіку, без якого наша школа нікуди би не поїхала.
Доречі, для Віталія Новіка (більше знаного у світі відеоблогерів як Vitalius) ідея Богдана Стратейчука – не єдина, яку він вирішив підтримати. Ми ще розкажемо про проекти у Нікополі, які відбуваються завдяки добрій волі цього хлопця. Сам пройшовши непросту життєву школу, тепер він точно знає, що нашим дітям треба навчатися по-новому, розширювати своє уявлення про світ найрізноманітнішими способами і від того бути реалізованішими та щасливішими.
Алёна Зинченко
Джерело http://nikopolnews.net