Нікопольщина багата своєю історією. Тут жили скіфи, а потім козаки. Саме на нікопольських землях за козацької доби розташовувалось п'ять Запорозьких Січей. Мільйони людей по всьому світу, вивчаючи історію України, вивчають й історію Нікопольської землі. Починаючи з перших років навчання у школі, українська малеча знайомиться з минулим рідної Батьківщини. Та не просто знайомиться, а й пише вірші та легенди, зображає історичних постатей на папері. Переконатись у цікавості малечі до історії рідної країни мені допомогла церемонія нагородження переможців п'ятого літературно-художнього конкурсу «Край п'яти Січей», яка відбулась 28 квітня у КЗ «НКДЦ».
Історія літературно-художнього конкурсу «Край п'яти Січей» розпочалась п'ять років тому, у 2013-му. Ідея його створення належить працівникам бібліотечно-інформаційного центру «Слово». Працюючи з історичними матеріалами, бібліотекари зрозуміли, що їм не вистачає дитячих малюнків та й вирішили створити міський конкурс. Спочатку він складався з двох номінацій: «Образотворче мистецтво» і «Література», але в цьому році додали іще одну – «Ліплення».
Незважаючи на те, що всі п'ять років літературно-художній конкурс «Край п'яти Січей» має статус «міський», географія його учасників виходить далеко за межі Нікополя і охоплює майже всю Україну. Різноманітна географія цього року і у журі. Так, роботи в номінації «Образотворче мистецтво» оцінювали: Олександр Демиденко – голова журі, заслужений художник України, член Національної спілки художників України, зав. кафедри «Дизайн» Запорізького національного університету; Олександр Жолудь - член Національної спілки художників України, директор Запорізької дитячої художньої школи; Костянтин Поддубко- член Національної спілки художників України, викладач кафедри «Дизайн» Запорізького національного університету; Марк Продан – член Нікопольської спілки художників України, почесний громадянин міста; Борис Чак - член Національної спілки художників України, м. Запоріжжя. У номінації «Література»: Аделія Григорук – голова журі, заслужений працівник освіти України, літературний критик і літературознавець, член Національної Спілки письменників України і НСЖУ; Ірина Вовк – член Національної спідки письменників України, лауреат міжнародної літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша лауреат літературної премії ім. Т. Шевченко, м. Косів, Івано-Франківська область; Богдан Чепурко - член Національної спідки письменників України, науковий працівник, лауреат Всеукраїнської премії «Благовіст», м. Львів. У номінації «Ліплення» - Борис Чак - член Національної спілки художників України,м. Запоріжжя; Едуард Малетич - член Нікопольської спілки художників; Микола Ляшенко – майстер кераміки, м Нікополь.
Журі було важко обирати переможців, але на то і конкурс. У кожній номінації та віковій категорії були визначені дипломанти та лауреати першого, другого і третього ступенів. Гран-прі конкурсу у номінації «Образотворче мистецтво» отрималаЄлизавета Гапич зі Львову, а у номінації «Література» - Лада Аліфанова з літературної студії «Яса»(м. Нікополь».
Під час урочистого нагородження переможців п'ятого літературно-художнього конкурсу «Край п'яти Січей» були відзначені подяками й вчителі, що підготували переможців конкурсу, а також спонсори.
Марина Щученко
Джерело nikopol-art.com.ua