Останні декілька років Нікополь активно розвивається у туристичному напрямку. Складаються туристичні маршрути, поводяться фестивалі, активно популяризується історія рідного міста. Вже прийняті дві туристичні програми. Поки скептики переконують, що Нікополь не побачить великого потоку туристів, тим часом ентузіасти переймають досвід розвитку туристичної галузі у свої колег з інших міст.
У сесійній залі відбувся семінар-практикум «Нікополь туристичний – 2017: презентація тур маршрутів» за участю заступника міського голови Ольги Коник, начальника культури та туризму Поліни Тимошенко, історика Мирослава Жуковського, вчителів, бібліотекарів, скульпторів, студентів. На початку семінару Мирослав Жуковський надав історичну довідку про наш край. А також розказав, які історичні міста регіону вже цікавлять туристів зі всієї України. Завідуюча бібліотечною філією №1 (БІЦ «Слово») Олена Рудоманова розповіла, як бібліотеки допомагають створювати туристичний імідж міста. Так, у філії, де працює жінка, створено найбільший історичний сайт http://www.bizslovo.org/, який постійно оновлюється. Окрім історії на БІЦ «Слово» можна знайти поезію рідного краю, цікаві статті про відомих нікопольців, сценарії заходів і туристичних маршрутів. До того ж, БІЦ «Словом» щорічно проводиться художньо-літературний конкурс «Край п'яти Січей». У своєму виступі жінка розповіла про роботу своїх колег, які розробили та проводять цілий ряд історично-пізнавальних квестів. Незважаючи, на часткову зміну форми роботи бібліотеки, її працівники займаються виданням книг пов'язаних з Нікополем, а точніше допомагають їх авторам у видавництві. На базі філії №3 створено центр майстрів народно-прикладного мистецтва. У центрі постійно проходять різноманітні майстер-класи. Разом з майстрами бібліотекари приймають активну участь у загальноміських заходах, відвідують фестивалі ярмарки в інших містах області, популяризуючи українське мистецтво. На думку завідуючої філії №1, бібліотеки можуть бути включені до туристичних маршрутів.
Говорили на семінарі і про природний туризму, метою якого є показ найкращих куточків Нікопольського регіону. У ході розгляду даного виду туризму присутня в залі учасниця зустрічі підняла питання культури відпочинку в історично-привабливих містах. За її словами, після себе люди залишать сміття на Шолоховському водоспаді. На що жінці відповів доповідач, що за чистоту та охорону каньйону і водоспаду відповідає держава. Того дня не обійшли і спортивний туризм. Зокрема парусний спорт. Про нього присутнім розповів депутат міської ради Сергій Піддубний.
На семінарі-практикумі слово мали відомі скульптори Тетяна Максимчук і В’ячеслав Гуденок. Останній розповів, чому він займається творчістю.
– Я роблю, те що мені подобається – сказав Гуденок. – Виявляється, мої дії подобаються й іншим. – Організувати два симпозіуми нам вдалось не дуже легко. Багато працювали. Де треба були будівельні роботи – сам робив, де сварка – сам варив… Із досвідом розвитку туризму у Марганці виступив голова туристичної агенції «Марганець туристичний» Марьян Корбут та голова турагенції «7 січей» Олег Фельдман. На семінар Олег приїхав з київської виставки «Uitm», де представляв туристичні маршрути Нікопольщини. За його словами наше місто на столичній виставці представило фотозону на козацьку тематику. Також, Олег детально розповів про існуючі екскурсії у їх тур агенції та запросив присутніх на новий вид екскурсії по старій частині міста – «Free walking», яка відбудеться 24 жовтня.
В кінці семінару студенти запропонували: скласти та поширити план туристичних заходів на півроку, створити історичний клуб для студентів, які б розповідали про історію Нікополя малечі та літнім людям. Цікавилась молодь ще й долею старої частини міста. Як розповіла Ольга Коник, сьогодні ринок «Шопа» є приватною власністю, Питання ремонту будівлі навпроти медучилища поки що місто не може вирішити. А ось щодо будівлі колишнього музею, місто звернулось до держави, аби вона допомогла його відремонтувати. Проте, відповіді поки що немає.
Марина Щученко
Джерело nikopol-art.com.ua