Реалізація проекту призведе до погіршення якості питної води внаслідок її зкаламучування під час будівельних робіт та подальшому функціонуванні ВЕС. Усе це вірогідно вплине на здоров’я населення Дніпропетровської та Херсонської області, що розміщені в безпосередній близькості від зони проектування гібридного парку. Крім того, вплив з великою вірогідністю охопить і населення Криворізького району, що споживає питну воду безпосередньо із зони впливу проектованого гібридного парку. Окремою небезпекою від реалізації цього проекту є вплив на біорізноманіття Дніпра та прилеглих територій. Закликаємо всіх небайдужих взяти участь у громадському обговоренні проекту.
Нікопольська райдержадміністрація оприлюднила на своєму сайті заяву про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки (СЕО) проєкту щодо розміщення вітрових та сонячних електростанцій загальною площею 9700 га в акваторії Каховського водосховища. Це означає, що громадськість може надати свої пропозиції та зауваження до проекту, аби запобігти шкоді довкіллю, забезпечити екологічну безпеку, уберегти своє життя та здоров’я від можливих негативних наслідків реалізації проекту.
Голова Української природоохоронної групи Олексій Василюк наголошує: «Планована діяльність впливає на великий перелік аспектів екологічної безпеки, збереження природи та біорізноманіття, здоров’я, економіки та життя населення регіону та України в цілому. Більше того, чинне законодавство України не врегульовує питання будівництва об'єктів енергетики у внутрішніх акваторіях. Будівництво таких об'єктів, як і процедура погодження їх, потребує попереднього законодавчого врегулювання!».
Українська природоохоронна група звернулася до Нікопольської районної державної адміністрації щодо змісту планованої стратегічної екологічної оцінки проекту. Екологи просять навести інформацію, що дозволить зробити висновки про вплив планованої діяльності на довкілля та екологічну безпеку населення. Приміром, у ході оцінки проекту необхідно усвідомлювати, якою буде щільність установки сонячних панелей, який відсоток світлового потоку вони перекриватимуть на акваторії, де планується їх розміщення, а також чким чином це вплине на водну рослинність, рибне населення та якість води.
Іншим важливим питанням є вплив проекту на біорізноманіття Дніпра внаслідок днопоглиблювальних та будівельних робіт, інфразвукових вібрацій від роботи вітрогенераторів, зіткнень птахів та рукокрилих із лопатями ВЕУ, а також із сонячними панелями, які можуть бути сприйняті птахами й кажанами за відкриту водну поверхню.
Також необхідно врахувати, що територія реалізації проєкту розташовується на важливому міграційному маршруті птахів. Варто подумати й про забруднення вод при будівельних роботах та подальшій експлуатації. Так, необхідно оцінити потенційний вплив проекту на екологічну безпеку та здоров'я населення через погіршення якості питної води внаслідок її зкаламучування при виконанні будівельних робіт та подальшому функціонуванні ВЕС, зважаючи на те що поряд розташовано зону головного водозабору питної води для м.Кривий Ріг (630 000 населення), та м.Покров (40 000 населення), а також водозабори навколишніх сіл Нікопольського та Апостолівського районів.
Просимо всіх небайдужих громадян задля збереження довкілля та здоров’я місцевого населення надсилати свої зауваження щодо планованого проекту на адресу Нікопольської районної державної адміністрації до 13 жовтня.
Анна Целуйко
Источник: https://www.prikhist.com/