Дії в екстремальних ситуаціях. Напад собаки

Дії в екстремальних ситуаціях. Напад собаки

Умовно варіанти собачої агресії можна розділити на чотири групи:

- Коли собаку нацьковує господар;
- Коли собаці здається, що ви нападаєте на її господаря (або загрожуєте);
- Коли собака нападає на нейтральній території якщо її щось дратує (біжать люди, бурхливо жестикулюють і роблять загрозливі руху люди, п’яні …);
- Коли собака скажена і кидається на все, що рухається.
Собака може бути натасканний і не натасканний на людину. Натасканий собака дуже небезпечний, тому що вміє нападати навіть на озброєну людину і ухилятися від ударів в т.ч. і зброєю. Вірогідність випадково зустрітися з таким собакою, особливо без господаря, дуже мала.

Собаки нападають звичайно в такий спосіб:
1) Спереду. Ухиляються від ударів, того, хто захищається і намагаються обійти його збоку / ззаду. Після чого кусають за руку, за ногу і т.п.
2) Ззаду (наздоганяючи). Важка собака зазвичай дістає людину за торс зубами і валить на землю. Середня собака збиває людину з ніг, стрибаючи всіма чотирма лапами на нього і б’ючи в область попереку. Легкі собаки заскакують на спину і намагаються вчепитися у плече або шию і повиснути на людині.
Правила поведінки при зіткненні з собакою.
- Ні в якому разі не можна собаки боятися. Вони адреналін відчують здалеку.
- Не можна тікати від собаки (не втечете!). Не можна повертатися до неї спиною.
- Нетреновані собаки відчувають себе невпевнено, якщо втрачають господаря з виду або коли віддаляються від території, що охороняється. Має сенс відступити так, щоб собака опинилася в іншій обстановці, ніж на початку зіткнення. Втративши впевненість, вона стає менш агресивною і можливо відступить сама.
- Можна спробувати заричати на собаку і показати їй зуби. Або загрозливо закричати.
- Хороший прийом, якщо собака стрибає на вас спереду, бажаючи вчепитися в горло: перед горлом виставляється рука, і як тільки собака в неї вчепитися, друга накладається на шию собаки ззаду. Потім різко рукою, яка в пащі, робиться рух від себе / вгору / убік. Рука, яка лежить на шиї, робить ривок на себе – шия собаки при цьому ламається.
- Зауваження для тих, хто відчуває страх при зустрічі з собакою. Є такий психологічний прийом: Треба сприймати собаку не як тварина, а як людину маленького зросту з гострими зубами.
Для оборони від собак годяться всякі предмети: палиці, пляшки, тощо Ними можна лупити собаку за життєвими точкам, а можна запихати в глотку. Класика – це дубина. Підходить також власний одяг – наприклад дати собаці вчепиться в рукав куртки, накинути куртку на морду і т.д. Поки вона займається курткою, її можна прибити. Або придушити.

Список життєвих точок собак:
- Кінчик носа
- Перенісся
- Перехід від морди до лоба (З класики – на два пальці вище перетину ліній від правого ока до лівого вуха і від лівого ока до правого вуха. Вражати сильним ударом кулака або палкою перпендикулярно до поверхні. Якщо влучити як треба собака загине.
- Основа черепа
- Середина спини
- Сідничний бугор
- Скакальний суглоб
- Живіт
- Сонячне сплетіння
- Зап’ясток

У той же час виколювання очей, переломлення вух, лап, хвоста, ребер, удари по боках хоч і викликають біль, не завжди змушують відступити.
- Спущена з повідця собака негайно кидається на ворога (якщо нацькували), тому важливо вловити момент атаки, і зустріти псину потужним ударом в груди або живіт. Відлетіла, заскиглила – ногою ще пару раз під дих, чим-небудь важким по морді, по носі, по потилиці.
- Погляд собаки завжди спрямований у місце, яке вона хоче вкусити, тому не так вже й складно ухилитися і збити її з ніг у момент стрибка. Поштовхи, що збивають собаку з траєкторії повинні бути сильними і  бистрими, інакше ухопить. Їх слід проводити в область лопатки, в шию і груди.
- Не можна самому провокувати напад собаки, кричати на неї і господаря, махати руками, підходити несподівано ззаду і несподівано заговорювати з власником. (Особливо в темний час доби) Не можна тягнути руки до чужого собаки, гладити її, командувати нею. Особливо обережно з собаками в намордниках і / або на коротких повідках – просто так їх ніхто не одягне.
- Якщо собака таки вчепилася, то у неї на шиї під щелепою, з обох сторін трахеї, є такі як би виїмки. Якщо в них вкласти пальці (великий і вказівний) і сильно здавити з обох сторін, то відпустить.
Таким чином можна взяти собаку, що називається на больовий контроль. Тільки спочатку подивіться у знайомих собак, а то в екстремальній ситуації з першого разу складно намацати. Деяка практика потрібна.

Р.S. Загалом, за бойовими характеристиками ненавчений собака сильно поступається людині. Перед навченою людиною ненавчений собака взагалі не котирується. Ненавченій та / або неозброєній людині зіткнення з навченим собакою може коштувати життя.

Попередні зауваження:
- Якщо у вас є якась зброя, тримайте її таємно, за спиною, затуляючи будь-якими іншими предметами чи частинами тіла.
- Якщо у вас її немає, то постарайтеся підібрати якусь палицю, пляшку, камінь.
- Краще заздалегідь приготуватися, що без пари-трійки укусів не обійдеться.

Стійка:
- Ноги зігнути в колінах і звести до центру. Передпліччя тримати не горизонтально, а вертикально – важче схопити зубами. Прикривати ними корпус і обличчя. До собаки повернутися боком або полубоком. Опустити підборіддя, щоб прикрити шию. Бажано на одне з передпліч намотати одяг.
Пересування:
- Намагайтеся, щоб всі рухи руками були круговими. Ненавченій собаці рідко вдається схопити руку, що швидко рухається по колу, крім того так її легше обдурити.
- Краще самому на собаку не нападати, а йти в сторону при її атаці і потім за потреби атакувати.
- Оскільки собаки нападають, в основному стрибаючи, то дуже легко уйти від атаки в бік і до часу утримуватися від контратак взагалі. У ненавченої собаки після пари хвилин невдалих атак може пропасти інтерес до бійки.
Найкраще освоювати такі переміщення і обманні рухи, граючи зі знайомою собакою.

Прийоми:
- Стандартні удари руками, ногами і всякою арматурою. Уразливі місця були описані.
- Ловля собаки на стрибку: відхід з лінії атаки убік, потім удар або захоплення з кидком. Кидок проводитися, як продовження стрибка собаки – тобто на кінцевій фазі її стрибка хапаєте і виснете всією масою. Добре б виконати це так, щоб вона довбонулася об землю мордою або боком. Після того, як собака на землі, проводиться утримання або добивання. У першому випадку просто треба сісти колінами на собаку і притиснути морду до землі, попередньо вигнувши шию до межі. Можна застосувати удушення. Загалом техніка досить стандартна.

Джерело: 1staidplast.org.ua

Читати попередню

Уход за волосами в зимний период

Читать наступну

Картофель не мешает похудению

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство