Дотримання мінімального розміру заробітної плати – обов’язок кожного

Дотримання мінімального розміру заробітної плати – обов’язок ...

Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом про Державний бюджет на відповідний рік.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік, затверджений Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 р. N 1801-VIII, складає 3200 грн. на місяць (або 19,34 грн. за годину у погодинному розмірі).
З 1 січня 2017 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 3200 грн. за повний місяць. Виконувати цю норму потрібно як юридичним особам, так і фізичним особам — роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше, ніж у встановленому законодавством розмірі, яка може складатися з: окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

З початку року не тільки підвищується розмір мінімальної заробітної плати. З цієї дати змінюється і саме поняття мінімальної заробітної плати. Майже одночасно із текстом Закону про Держбюджет 2017 року оприлюднений текст іншого Закону, який Верховна Рада ухвалила ще в середині грудня, — Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII . Відтак, зміняться положення статті 95 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та статті 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, що містять визначення та регулюють застосування мінімальної заробітної плати. Для цього у останньому також з’явилася нова стаття 31.

З 1 січня мінімальна заробітна плата — це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Нагадаємо, що раніше мінімалкою вважався законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю. До того ж, до мінімальної заробітної плати не включалися доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати тепер установлює стаття 31 Закону про оплату праці. Зокрема, обумовлює, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Під час обчислення розміру заробітної плати працівника, аби забезпечити її мінімальний розмір не враховують: доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я; доплати за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт; премії до святкових і ювілейних дат. До того ж із 1 січня роботодавець не зможе виплачувати працівнику, який виконав місячну норму праці, зарплату, нижчу за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. У такому разі він зобов’язаний провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати і виплачувати її щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.


Заступник начальника

Нікопольського об’єднаного управління

ПФУ Дніпропетровської області О.Литовченко

Джерело http://ntm.net.ua

Читати попередню

Женщина и завод

Читать наступну

В общем – динамика положительная

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство