Одне з найактуальніших питань з яким звертаються жителі Нікополя до представників органів виконавчої влади - покращення житлових умов. Загалом на квартирній черзі перебувають більше 2,5 тисяч осіб.
«Це велика проблема, бо за останні 20 років у місті не звели жодного житлового комунального будинку», - повідомив в.о. міського голови Михайло Метер під час наради.
У 2013 році ситуація має кардинально змінитися. На одній із сесій міської ради депутати вже виділили 2 млн. грн. з місцевого бюджету на реалізацію Програми будівництва доступного житла в місті. Здати перший будинок в експлуатацію планується вже до кінця поточного року. Таким чином, для городян збудують 48 нових помешкань. Переважно у новобудові будуть однокімнатні квартири з лоджіями загальною квадратурою – 38 м2 і двокімнатні – більше 62 м2.
Ще 48 нових квартир з’являться у колишньому гуртожитку по вул. Богуна 7. За його реконструкцію взялася Дніпропетровська будівельна компанія «Баріцентр». Заплановані роботи мають завершити вже за півроку.
Ці обидва об’єкти після затвердження братимуть участь в державній програмі «Доступне житло». Суть проекту в тому, щоб допомогти громадянам, які не мають власного житла чи мають малу житлову площу, отримати власне помешкання. Механізм роботи програми полягає у частковій компенсації ставки за іпотечними кредитами. Спочатку громадянин звертається до місцевих органів виконавчої влади з документами щодо участі в програмі та до фінансової установи (банку) для отримання іпотечного кредиту.
«Фізична особа бере кредит для придбання квартири на первинному ринку нерухомості під 3% річних, а 13% ставку банку компенсує держава через наш фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Загальна вартість кредиту становитиме – 16%. Обов’язковим є первинний внесок у розмірі 25 % від загальної вартості квартири. Максимальний строк погашення іпотеки - 15 років. Кредит видається банком одним рахунком в національній валюті, щоб звести ризики до мінімуму», - зауважив Олексій Шульга заступник директора «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву».
Відповідно до затвердженого Урядом Порядку - часткова компенсація процентів надається за кредитами, отриманими позичальниками в державних банках «Ощадбанк» та «Укргазбанк».
Скористатися таким кредитом можуть лише ті, хто стояв в черзі на отримання житла. Однак перевагу надаватимуть сім’ям із дітьми та тим, хто реально потребує покращення житлових умов. Найближчим часом нікопольцям необхідно з’явитися до органів виконавчого комітету міської ради та звернутися в каб. № 45 для уточнення своїх даних в загальному реєстрі осіб, які стоять на квартирному обліку.
«Допомога розраховується виходячи з нормативних показників - 21 кв.м. на людину плюс 10,5 кв.м. на сім'ю. Тобто, для сім'ї, скажімо, із двох чоловік, нормативна площа складе 52,5 кв.м., для сім'ї з трьох - 73,5 кв.м. і т. д. Що стосується нормативної вартості 1 кв.м. житла, то вона становить 4000 гривень, але не виключено, що ця цифра може зменшитися, запевняють чиновники. У разі перебільшення нормативів, надлишок особа сплачує самостійно - без допомоги держави», - додав Олексій Шульга.
Зовсім скоро у Нікополі запрацюють 3 «єдиних вікна». Один - в органах виконавчої влади і два - в банках-кредиторах. Центри дозволять городянам в одному місці отримати всі необхідні документи та інформацію, аби стати учасником програми «Доступне житло».
Внаслідок реалізації цього масштабного проекту житло зможуть отримати 30 тисяч громадян України, які потребують поліпшення житлових умов. Крім того, державна програма стимулюватиме розвиток будівельної галузі і створення нових робочих місць.
Відділ прес-служби міської ради
Источник: Никопольская правда