За вікнами літо, в учнів довгоочікувані канікули. А це означає, що наше рідне місто в червні знову було перетворене на країну різнобарвних краваток, в якій школи продовжували нагадувати величезні вулики, вчителі виконували роль вихователів, студенти педагогічного коледжу на деякий час стали вожатими. У закладах освіти майже весь місяць на повну працювали пришкільні табори.
Здавалося, що нового тут могла побачити дитина – звичні коридори і класні кімнати, знайоме до міліметру подвір’я? Але одне діло протягом навчального року, як годиться, йти до НСЗШ №№ 1 – 26, тягнучи на спині ..надцяти кілограмовий «багаж знань», та зовсім інше – поспішати до таборів відпочинку з такими привабливими назвами – «Квіткове мiсто», «Веселка», «Щасливе літо», «Сонечко», «Країна Веселкова», «Калина», «Дивограй», а також мовних таборів: «Євросвіт», «The Sunlight», «Camomile», «The sun», «Explorer», «English Wonderland 2017», «Sunrays», «Smile», «Kid’s League», «Rainbow», «Robinsons».
Мені ж пощастило на цілих 15 днів стати свідком життя табору «Чайка» на базі КЗ «НСЗШ № 6». Відверто кажучи, сумувати за домівкою дітлахам просто бракувало часу, бо кожна хвилинка заповнювалася цікавими забавами або захоплюючими мандрівками. Їх чекали: пізнавальні екскурсії до дитячої бібліотеки, краєзнавчого музею, пам’ятного знаку в честь 375-ї річниці з дня заснування Нікополя, екоцентру, автопохід до могили кошового отамана Івана Сірка і, навіть, візит до Приватбанку; у кав’ярні «Оленка» – майстер-клас з розпису пряників; вистави у культурно-дозвіллєвому центрі та клубі «Славутич», цікаві стрічки країни мультфільмів (ПК НЗФ), пісенні розваги у клубі «Ровесник». Окрім цього «чайченятка» на стадіоні «Електрометалург», ознайомившись з досягненнями видатних нікопольських спортсменів, відвідали живий куточок і позаймалися на тренажерах.
Але серед подорожей мають місце моменти, недоступні широкому колу, а саме – візити на підприємства. Наразі вихованцям табору пощастило просто фантастично – вони побували у Нікопольському моторвагонному депо. Пройшовши інструктаж в кабінеті з охорони праці, учні спочатку потрапили до святині залізничників – музею, експонати якого не лише збиралися, а й створювалися власними руками. Все починалося з невеличкої кімнати, та з плином часу надбання ставало все більше, тож відбулося «розширення житлової площі». П’ять років тому в депо святкували новосілля – зі старенького санітарно-побутового корпусу переїжджали до щойно побудованого. Музей, якому в цьому році виповниться 50 років, теж отримав нову прописку у просторій залі.
Далі, ознайомившись з історією підприємства, школярі пройшли до цеху з ремонту електропотягів, де здивуванню малечі не було ні кінця, ні краю – виявилося, що колеса дуже легко від’єднуються від вагона, а у вагоні-музеї, розташованому просто неба, можна відчути себе справжнім машиністом.
В межах табору панували лише позитивні емоції і незабутні враження: відвідувачів бібліотеки приваблювала книжкова виставка «Щасливе дитинство моє»; гра «Веселий експрес» потребувала кмітливості та швидкої реакції; викликали підвищення адреналіну спортивні змагання – «Козацькому роду нема переводу», « Веселі старти», свято м’яча і скакалки, турнір з шашок. Немалий ажіотаж вирував навколо конкурсів: караоке; творчого – «Ромашка», художнього – «Мій улюблений казковий герой», що мав два продовження – спочатку на кращу інсценовану казку, потім – комічний міні-футбол за участю всіх персонажів; малюнків на асфальті – «Моя мрія». З великим задоволенням демонструвалося своє «Я» під час шоу «Наші таланти». А уявляєте, скільки зусиль доклали дівчата аби завоювати титул «Міс табору»…
Цікаво та змістовно пройшов День України. Він розпочався тематичною виставкою «Конституція – основа моєї держави» і виховними бесідами «Конституція України в моєму житті». Продовжився конкурсами малюнків «З Україною в серці» та читців «Україна – моя Батьківщина», а закінчився святом «Диво калинове».
Ранок сімдесят шостої роковини нападу нацистської Німеччини на територію нашої держави надовго запам’ятається цілковитою тишею – «Чайка» приєдналася до всеукраїнського Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У шкільній бібліотеці увагою учнів заволоділи дві виставки – книжкова «Не забуваємо незабутнє» та малюнків – «Життя прекрасне без війни». В двадцять другий день літа школярі відправилися на пішохідну екскурсію по містам бойової слави.
Зміна промайнула швидко. 26 червня на останній лінійці самим активним «таборянам» і переможцям різних спортивних змагань були вручені грамоти, а всьому педагогічному складу та технічному персоналу начальник табору Тетяна Міщенко оголосила подяку за сумлінну працю і докладання зусиль в змістовне дозвілля дітей.
Та на цьому приємні сюрпризи не закінчились, бо в гості несподівано завітали індіанці. Але про зустріч з ними, за домовленістю, я не маю право написати жодного слова – про все ви дізнаєтеся зі спеціального репортажу, натиснувши кнопку перегляду ролика «Візит індіанців».
Людмила Мищенко
Джерело http://nikopolnews.net