5 жовтня о 12 годині на сцені актового залу школи №19 м. Нікополя знову виступає читацький клуб «Джерельце». «Пригоди Буратіно або Золотий ключик» у виконанні самодіяльних артистів дуже сподобались учням четвертих класів.
«А ще в бібліотеці повинен бути театр, в якому б грали читачі своїх улюблених героїв.»- це думка нашого читача про бібліотеку майбутнього.
Бібліотекарі філії №7 прийшли до висновку, що дитячий самодіяльний театр добре виховує учасників клубу «Джерельце». Дитячий театр - це дуже актуально в часи сьогодення. Тут діти засвоюють основи сценічної мови, сценічного руху, акторської майстерності.
Заняття в нашому невеличкому театрі допомагають формуванню у дітей естетичних оцінок, доступних їхньому розумінню життєвих явищ, людських вчинків, конфліктів та характерів, дають можливість пізнавати світ: вчать мислити, бачити, чути, любити, страждати, жити.
Вони сприяють духовному та гармонійному розвитку дітей, формують художній смак, ознайомлюють з кращими зразками української та світової драматургії, знайомлять з елементами акторської майстерності, сценічних рухів, сценічної мови, вокалу, хореографії, вчаться розуміти театральне мистецтво, бути грамотними глядачами.
У клубі ми постійно проводимо бесіди про театр, про ведучих діячів українського та зарубіжного театрів , які сприяють розвитку культури наших вихованців. Для юних акторів велике значення має робота з казкою. «Казкотерапія» лікує та рятує психіку дітей від впливу технологічної експансії сьогодення.
У клубі «Джерельце» дитина може подолати такий недолік як сором’язливість, має можливість самореалізуватися. Хлопчик , що виконує роль Арлекіно, боявся великої сцени , а на сцені шкільного актового залу він відчуває себе впевнено.
В нашому репертуарі кращі твори дитячих письменників. Керівники самодіяльного театру – це бібліотекарі, вони залучають дітей до всіх етапів підготовки вистави: починають з читання твору, потім обговорюють, розподіляють ролі, виготовляють сценічні костюми, декорації, разом з дітьми в Інтернеті знаходять фонограми, музику до сценарію.
При розподілі ролей увага приділяється індивідуальним здібностям дітей та їх бажанню. Такий підхід сприяє гармонійному розвитку творчої особистості кожної дитини.
Відпрацювання сценічного матеріалу проходить в ігрових формах: заняттях та іграх у запропонованих керівниками обставинах.
Багато уваги приділяється виразному, художньому читанню віршів, байок, вивченню скоромовок, що сприяє розвитку сценічної мови у дітей. Уся робота у колективі клубу «Джерельце» спрямована на розуміння того, що створення вистави- це не тільки радість і свято, але й наполеглива праця.
І коли діти відчувають свій успіх на сцені , вони щасливі. Керівник звертається до них такими словами: « Діти, ми не прагнемо з вас зробити професійних акторів, ми просто разом з вами отримуємо радість від оплесків залу, від принесеного задоволення глядачам.»
З кожним роком все більше дітей приходить до бібліотеки і стають активними читачами та членами клубу «Джерельце». Ми прагнемо, щоб бібліотека була доступною і цікавою для дітей завжди!
Джерело http://biblio-7.blogspot.com