Як відомо, ділянка вул. Херсонської від вул. Г. Чорнобиля до вул. Добролюбова зазвичай ремонтується за кошти обласного бюджету. Був зроблений частковий ремонт шляху й у минулому році. Тоді було профінансовано тільки 28% від загальної вартості робіт, і остаточно довести дорогу до ладу збиралися у 2017 році. Та поки що процес застряг на місці.
У зв’язку з численими скаргами містян на якість вже зробленого ремонту на сесії міськради 28 липня Тетяна Обиденна озвучила свій депутатський запит директору департаменту ЖКГтаБ Дніпробладміністрації Андрію Коломійцю. У ньому вона повідомила: «На відромонтованій ділянці досі не зроблені заїзні кишені на автобусних зупинках, люди змушені переступати бордюр висотою з півметра, дорожня розмітка відсутня, дорожнє покриття Херсонської та прилеглих внутрішньоквартальних доріг має значні перепади, відсутні повільні з’їзди. Враховуючи вищевказане, прошу повідомити графік та перелік подальших робіт з виконання капремонту вул. Херсонська, та чи був погодженй графік робіт з виконачими органами Нікопольскої міськради. Якщо ні, то чому. А також прошу повідомити, чи будуть усунуті недоліки вже виконаних робіт».
А поки Обиденна і весь депутатський корпус чекають відповідь від директора обласного департаменту ЖКГта Б, ситуацію прояснив Андрій Фісак. Виявилося, що якісний ремонт нікопольских доріг декому не вигідний.
«Це почалося ще у 2015 році, коли палилася техніка фірм-підрядників, билися бордюри. Є у місті сили, які намагаються завадити плідній роботі. Умисно створюються ситуації, коли підрядник не може працювати. Так вийшло і з ремонтом Херсонської. Надходили погрози всім підрядникам, які сьогодні співпрацюють з обласним бюджетом. І вийшло так, що в останній момент підрядник – переможець тендеру відмовився приступати до роботи, бо його певною мірою залякали. Після цього визначився підрядник, який влаштовував ту групу людей, які у даному разі несуть негатив у місто. (Рагіше ЗМІ вже писали про особливості тендерних ігор з ремонтом Херсонської.
У результаті роботи були виконані неякісно. Скажу більше, з перевіркою на місце приїздила комісія УЖКХ, у тому числі й представники нашого управління. І «криша» підрядника погрожувала навіть представникам комісії. У зв’язку з цим наразі Дніпроблдержадміністрація намагається розірвати угоду. Працюють пракуратура та СБУ. І поки юридичні відносини між підрядником та замовником не будуть розірвані, роботи на Херсонській вестися не будуть. Ось так коротко. Без особистостей та прізвищ.
Скажу більше. Наразі всі роботи у місті фактично призупинені у зв’язку з тим, що поки що не ясно, як працювати підрядникам. Останній випадок пов’язаний з такою необхідною дитячою лікарнею, яку ми зараз робимо. Приміщення, що знаходиться безпосередньо за лікарнею, нещодавно було кимось підпалене. Не хочу поки що робити ніяких висновків, але всі ці історії з підпалом техніки, приміщень, биттям бордюрів – всі вони йдуть в одному ключі».
Після такого тривожного зізнання мера слово взяв депутат Анатолій Доброродній: «Ми як депутати, як мешканці міста, не повинні спати, а реагувати на оці беззаконня. Тому що сили, які довели країну до війни – не дрімають. Ми повинні бути дуже уважними та згуртованими».
Алёна Зинченко
Джерело http://nikopolnews.net