Люди з інвалідністю, так само як і кожен із нас, — невіддільна частина суспільства та окремі особистості зі своїми життєвими історіями, досягненнями й унікальністю. З людьми з інвалідністю ми можемо зустрітися будь-де: на зупинці, в магазині, в черзі до лікаря чи просто прогулюючись вулицею. Щоб допомогти їм адаптуватися, ми маємо вміти правильно з ними спілкуватись.
Нижче пропонуємо основні правила та поради:
- Допомагайте лише тоді, коли людина попросить. Ніколи не торкайтеся людей з інвалідністю чи їхніх допоміжних засобів пересування без дозволу — це порушує особистий простір та може нашкодити.
- Не жалійте. Акцентуйте увагу на силі людини та поважайте її пережитий досвід.
- Не запитуйте про поранення чи травму. Якщо вам важливо дізнатися про це, спочатку уточніть, чи комфортно людині говорити на цю тему.
- Не уникайте. Зустрівши людину з інвалідністю, не відводьте погляд. Часто — це захисники та захисниці, які віддали своє здоровʼя, обороняючи нас.
- Не розглядайте травму людини. Якщо ви зустріли людину без кінцівки або з протезом — не варто витріщатись. Людині буде ніяково та неприємно.
- Поговоріть із дітьми про людей з інвалідністю, але не в присутності людини, якої це стосується. Використовуйте термін “людина з інвалідністю” і зрозуміло для дитини пояснюйте всі правила. Навчіть дитину бачити в людині особистість, а не інвалідність.
Найменше, що ми можемо зробити — це виявляти повагу, залишатися людяними і вчитися правильно взаємодіяти один з одним.
Джерело: https://nikopol-mrada.dp.gov.ua/