Про це журналістам під час прес-конференції повідомив директор КП «Нікопольводоканал» Іван Кулініч. Іван Іванович відразу заспокоїв представників ЗМІ тим, що водопостачання в Нікополі припинятись не буде, але вимушено може бути змінена форма подачі води для боржників. Адже саме через велику заборгованість абонентів підприємство не в змозі сплатити борг за електроенергію, який зараз складає майже 1,5 мільйони гривень. Наразі жителі нашого міста заборгували водоканалу більше 7 мільйонів гривень. Причому 37% (близько 1,5 мільйони гривень) винен приватний сектор, а 63% (5,7 мільйонів гривень) заборгували жителі багатоповерхівок. Зокрема, мешканці приватного сектора останнім часом намагаються розрахуватись з підприємством, а борг жителів державного сектора тільки зростає. Цікаво те, що у списку боржників значаться ті люди, переважна більшість яких працює на трубних майданчиках та в металургійній галузі. Тобто, 90 % мають постійне місце роботи та отримує зарплатню, але просто не бажають сплачувати за послуги, як стверджує керівник водоканалу.
Основне джерело прибутків для підприємства – це саме сплата абонентів за водопостачання, яка для державного сектору складає 9,34 гривень, а для приватного – 3,96 гривень. Хоча водоканал закуповує воду у постачальника ПраТ «Енергоресурси» за 5,05 гривень, тобто працює з нульовою рентабельністю. До речі, за тарифною політикою Нікополь знаходиться на 22 місці серед підприємств-ліцензіатів України. Але, незважаючи на борги, водоканал має постійно закуповувати реагенти для санітарного очищення води, сплачувати за електроенергію, яка з вересня подорожчала на 11 %, та витрачати кошти на паливо, ціни на яке останнім часом стрімко ростуть. Не кажучи вже про зарплатню власне працівникам водоканалу, яку підприємство справно виплачує.
Зараз становище міськводоканалу дійшло до тієї точки кипіння, коли просто необхідно вдаватись до жорстких санкцій стосовно боржників. Адже тільки завдяки втручанню у ситуацію в.о. міського голови Андрія Фісака вдалось домовитись і призупинити процедуру відключення електроенергії. Тому нехай боржники не дивуються, якщо їм просто вимикатимуть воду або почнуть вираховувати борги із зарплатні. Також, за словами Івана Кулініча, водоканал не обслуговуватиме ті будинки, жителі яких масово зазначаються у списках боржників. Наразі від водопостачання вже відключено гуртожиток по вулиці Першотравневій, 26. Борг жителів цього будинку перед підприємством склав більше 179 тисяч гривень. Тепер вони отримують воду за допомогою копу.
Зараз підприємство проводить збори та бесіди біля будинків жителів, які заборгували за водопостачання більше 25 тисяч гривень. Якщо найближчим часом ситуація не зміниться, водоканал буде змушений давати воду за графіком або возити містом ємності з водою. Таким чином, підприємство зекономить свої ресурси. Керівник КП «Нікопольводоканал», підкреслив, що готовий піти на поступки боржникам в плані реструктуризації заборгованості на певний період. Особлива увага приділяється соціальним категоріям, яким спеціалісти водоканалу допомагають вирішувати проблеми у першу чергу. Головна мета – виплата боргів абонентами у будь-який спосіб, тільки якомога швидше, аби не порушити режим роботи водоканалу.
Джерело: portal.nikopol.net
Джерело: ntm.net.ua