Актуальні теми

Актуальні теми

Продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім суворо заборонено

Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено відповідальність суб’єктів господарювання, які продають алкоголь чи тютюн особам, що не досягли 18-річного віку. До таких суб’єктів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 6800 гривень. Окрім фінансової відповідальності, суб’єкта господарювання за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім чекає анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Таксистам на замітку

Електронний таксометр у таксі – касовий апарат, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів. Моделі таксометрів, які використовуються, повинні бути внесені до Державного реєстру РРО. Державний реєстр РРО не містить електронних таксометрів, тож суб’єкт господарювання, що надає послуги з перевезення на таксі, має змогу застосовувати будь-які РРО, внесені до цього Реєстру для зазначеної сфери застосування. Підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, у машинах-таксі при розрахунках з пасажирами готівкою повинні застосовувати належним чином зареєстровані таксометри. Відповідно до діючого законодавства ці апарати є реєстраторами розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання операцій.

Штраф за здійснення діяльності без реєстрації

Нікопольська ОДПІ нагадує, що господарська діяльність без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без відповідної ліцензії чи з порушенням умов ліцензування обернуться для порушників штрафом від 340 до 1700 грн. За повторне вчинення таких дій протягом року – від 1700 до 8500 грн.

Про обов’язкове використання цінників

При продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг продавці зобов’язані розміщувати цінники на товари (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України. Це передбачено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Щоденне друкування РРО

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Дещо про автомат з продажу товарів

Автомат з продажу товарів (послуг) є РРО, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді. Це визначено Законом України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Документи, які повинен видати платник єдиного податку

Фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, РРО та розрахункові книжки не застосовують при продажу товарів (наданні послуг). У зв’язку з цим, платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів або послуг чек, накладну або інший письмовий документ на його вимогу. У разі, невидачі відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом України «Про захист прав споживачів». Таке порушення не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Про декларацію з податку на прибуток

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів від 30.12.2013 №872 доповнена новим додатком ТЦ, в якому платником податку відображається "Самостійне, пропорційне та/або зворотне коригування податкових зобов'язань платника податку для цілей трансфертного ціноутворення". Зазначений додаток подається якщо при здійсненні контрольованих операцій платник застосував ціни, які не відповідають рівню звичайних цін, в результаті чого виникло заниження податкового зобов’язання.

Доходи, отримані в результаті такого коригування відображаються в рядках 03.28 ТЦ та 03.29 ТЦ додатка ІД, витрати – в рядках 06.4.41 ТЦ та 06.4.42 ТЦ додатка ІВ.

З початку року ЦОПом Нікопольської ОДПІ надано майже 4 тисячі адмінпослуг

З початку року ЦОП Нікопольської ОДПІ відвідало понад 56 тисяч чоловік. Надано майже 4 тисячі адміністративних послуг платникам податків. Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі карток платника податків – 51% від загальної кількості послуг. Близько 18% послуг зайняли реєстрація книг обліку доходів і витрат фізичним особам-підприємцям, 9% послуг складає видача довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів платникам податків, які припиняють підприємницьку діяльність.

Заступник начальника Нікопольської ОДПІ Вікторія Радецька нагадує, що ЦОПом Нікопольської ОДПІ забезпечується обслуговування всіх платників – суб'єктів господарської діяльності, а також фізичних осіб – громадян, які сплачують податки з питань адміністративних, консультаційних, інформаційних послуг.

Також в Центрі обслуговування платників можна подати звітність в електронному вигляді та в каб.112 отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису. За довідками звертатися за телефоном 4-54-29.

Крім того, станом на 20.03.14 року до Нікопольської ОДПІ надійшло 3 письмові звернення, що на 19 одиниць менше в порівнянні з 2013 роком. В переважній більшості звертаються з питань проведення контрольно–перевірочної роботи щодо здійснення незаконної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Вікторія Радецька зазначила, що усі звернення були розглянуті своєчасно та надані вичерпні відповіді.

За яких умов господарські операції є контрольованими?

Начальник Нікопольської ОДПІ Геннадій Ткачук нагадує платникам податків щодо необхідності подання Звіту про контрольовані операції, форму якого затверджено наказом Міндоходів від 11.11.13 №669.

Відповідно п.п. 39.4.2. п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Перелік господарських операцій, які визнаються контрольованими, визначено пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з пп.39.2.1.1 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ контрольованими операціями є:

господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами – нерезидентами;

господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами – резидентами, які:

задекларували від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік;

застосовують спеціальні режими оподаткування станом на початок податкового (звітного) року;

сплачують податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова (основна), що встановлена відповідно до ПКУ, станом на початок податкового (звітного) року;

не були платниками податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість станом на початок податкового (звітного) року.

Контрольованими операціями на підставі пп.39.2.1.2 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ є операції, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні. Перелік таких держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України. Цей перелік держав (територій) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, публікує щороку в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті із зазначенням ставок податку на прибуток (корпоративний податок). Інформація про зміну ставок публікується протягом трьох місяців з моменту такої зміни.

У разі коли в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більше ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), платником податку подається довідка (або її нотаріально засвідчена копія), що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративного податку), встановлену у державі його реєстрації, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує податкову і митну політику, у строки, визначені пп.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПКУ для подання звіту про контрольовані операції (пп.39.2.1.3 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ).

При цьому операції, передбачені у пп.39.2.1.1 і 39.2.1.2 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ, визнаються контрольованими за умови, що загальна сума здійснених операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний календарний рік (пп.39.2.1.4 п.39.2 ст.39 ПКУ).

Звернення Першого заступника Міністра доходів і зборів України Ігоря Білоуса

Міністерство доходів і зборів оголошує тотальну боротьбу з розкраданням податку на додану вартість.

Першочергове завдання нового керівництва Міністерства – стабілізувати надходження платежів до бюджету. Можливості для цього є. Це кошти тіньової економіки.

Віднині Міністерство оголошує курс на ліквідацію податкових ям, кримінальних схем та конвертаційних площадок, які використовувались для виведення коштів з бюджету. Такі схеми в Україні припинять своє існування.

Заходи будуть жорсткими. Перед законом рівні всі. Ніякі посади, належність до певних фінансово – промислових груп та політичних сил не зможуть забезпечити імунітет від відповідальності.

Своєчасна сплата податків обов’язкова для всіх. Сьогодні, 20 березня – граничний термін подання декларації з ПДВ. Закликаю платників правдиво задекларувати цей податок.

Прошу тих, хто свідомо вже подав недостовірну звітність, скориставшись шахрайськими схемами, терміново виправити її добровільно. Звертаю увагу перш за все представників великого бізнесу – джерела формування податкового кредиту, у тому числі фіктивного, нам добре відомі, як і їх організатори.

Щодо ситуації навколо Кримського півострова – Крим та Севастополь є невід’ємною частиною України.

З метою захисту інтересів мешканців Криму та кримського бізнесу, який залишається в правовому полі України, запроваджується новий механізм, який дозволить продовжувати працювати і сплачувати податки відповідно до законодавства України.

Демонструючи прозорість та відкритість перед бізнесом, розраховуємо на чесну відповідь – добровільну сплату усіх належних податків.

 

Источник: НТМ

Читати попередню

Вакансія від Податкової Інспекції

Читать наступну

Суд по делу Ирины Миценко будет открытым

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство