Наша батьківщина – Україна, та до цього року мипо-справжньому ніколи не жили у великій країні єдиною дружною сім’єю. Для одних дорогою серцю була Львівщина, для інших –Донбас, для третіх – Київ. Лихо, яке спіткало рідну неньку, не лише згуртувало Схід та Захід, Північ і Південь, а й назавжди змінило світогляд молодого покоління. На вулицях із вуст юнацтва все частіше ллється рідна українська мова, а естраду заполоняють народні пісні.
Не зважаючи ні на які труднощі, з 9 березня по українській землі впевненою ходою крокує рік видатного поета і фантастичного художника, неперевершеного прозаїка і драматурга, свідомого політичного і громадського діяча – Тараса Григоровича Шевченка. Починаючи з дня народження митця і по сьогоднішній день у школах та інших навчальних закладах міста проходять літературно-музичні заходи, присвячені великому Тарасу.
20 листопада до школярів Нікопольської гімназії № 15 завітав вокально-фольклорний ансамбль «Червона рута» під керівництвом Олександра Самсоненка. Учнів 6-10 класів вразила мобільність колективу, адже за годину його учасники встигли розповісти дітям про творчий шлях поета, зачитати вірші і уривки з поем та заспівати твори, які у музичному супроводі школярі чули чи не вперше. «Заповіт»,«Відповідь на заповіт», «Така її доля», «Зоре моя вечірняя», «По діброві вітер виє» – ансамбль єдиний у місті володіє таким величним репертуаром з «Кобзаря», а такі відомі пісні, як «Реве та стогне Дніпр широкий»і «Думи мої, думи мої», аматорам підспівували не лише школярі, а й викладачі української мови та літератури Галина Олегівна Марценко, Ганна Григорівна Христолюбова, Олена Валеріївна Боляк – заступник директора з виховної роботи, по ініціативі якої і відбулася зустріч школярів з учасниками ансамблю та невмирущими творами Шевченка.
Після офіційної частини заходу глядачі з задоволенням прослухали українські народні та естрадні пісні. Директор школи Ірина Володимирівна Сузанська щиро подякувала гостям за цікавий вечір, учні ж від усієї душі аплодували вокалістам і їхньому акомпаніатору Олексію Артеменку.
Людмила Міщенко
Источник: Никополь-ART